خانه / نبض زندگی در آیین بندگی / آدم عاقل فهمیده بافرهنگ کیه؟

آدم عاقل فهمیده بافرهنگ کیه؟

حضرت آیت الله جوادی آملی:

مردان بزرگ و دانشمند در عالَم کم نیستند که تشنه حرف قرآن و دین می باشند و این ابزارها و فن آوری های جدید مانند IT است که امکانات جدیدی را برای رساندن این پیام به آنها در اختیار ما می گذارد.
ایشان با تاکید بر رشد و ارتقا فرهنگ عمومی جامعه خاطر نشان کردند: باید فرهنگ مردم را ارتقا بدهید. آدمِ عاقل فهمیده فرهنگی نه بیراهه می‌رود نه راه کسی را می‌بندد، نه حرفِ پَست می‌زند نه پَستی می‌کند. بنابراین همّت شما به سمتی باشد که کارهای فرهنگی انجام بدهید مسئولین هم ـ ان‌شاءالله ـ حقّ شما ، قدر شما، کار شما ، فکر شما و فرهنگ شما را هم بشناسند هم ارج‌گذاری کنند هم ارزش‌گذاری کنند.

حضرت آیت الله جوادی آملی استفاده از تکنولوژی های جدید و نوین را در عرصه تبلیغات دینی کارامد توصیف کردند و اذعان داشتند: الآ‌ن اگر کسی بخواهد حرف بزند تبلیغی بکند راهش همین رایانه‌ است همین ابزاری است که شما آقایان دارید اینجا که نشستید با غرب و شرق عالم می‌توانید هم خبر دریافت کنید هم خبر برسانید. این قدرت هست که امیدواریم دولت و ملت در خدمت این هنر باشند و از این هنر حداکثر بهره را ببرند.
ایشان افزوند: امیدواریم این تکنولوژی های جدید رایانه ای توسط شما، آثار خون‌های پاک شهدا را به شرق و غرب برسانند تا هر جا دینی هست با علم باشد و هر جا علمی هست با دین باشد که ما نه آن غائله تلخ تفتیش عقاید و گالیله‌سوزی را و نه غائله تلخ جنگ جهانی اول و دوم را داشته باشیم.

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

یک نظر

  1. Intelligecne and simplicity – easy to understand how you think.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا