خانه / نبض زندگی در آیین بندگی / آیت الله بهجت: یک دست شما قرآن و دست دیگر عترت باشد.

آیت الله بهجت: یک دست شما قرآن و دست دیگر عترت باشد.

این ملعونها ملتفت هستند که بعد از چند سال چه خواهیم کرد، راهش را پیدا مى کنند، جاسوس مى گذارند،تمام خیالات وافکارانسان را به توسط او مى فهمند! باید ملتفت باشید! دیگر چاره اى نیست الاّ اینکه خودتان را به خدا بسپارید و متوسّل شوید؛ یک دست شما قرآن و دست دیگر عتریت باشد.

عترت، معارفش در مثل «نهج البلاغه» است؛ اعمالش در مثلِ «صحیفه سجادیّه» است؛ اعمال تکلیفى اش در مثل همین رساله هاى عملیّه است.

 از اینها شما را خارج نکنند، بلکه امتیاز ما ـ در مسلمین وغیر مسلمین ـ همین است که دو اصلى داریم، که براى دنیا وآخرتمان نافع است.

 براى دنیاى ما، هم اگر مریض شدیم،اگر بلایى بر سر ما آمد، به اینها که متوسّل شدیم، براى ما فَرَج مى رسد. این امتیاز در خصوص شیعه است؛ در اهل سنّت، این مطلب نیست، بلکه به علماى فقه اجازه نمى دهند که در عقلیّات دخالت بکنند.

 در عقلیّات باید ابوالحسن اشعرى یا معتزلى، مرجع باشد. در شرعیّات باید – مثلاً – ابوحنیفه، شافعى و اینها مرجع باشد، تعجّب مى کنند که شیعه چطور یک نفر را هم رئیس عقلیّات و هم رئیس شرعیّات، قائل است. ائمّه ما هم در معارف و علوم عقلیّه، مرجعند و هم در امور شرعیّه و تکلیفیّه، مرجعند.

 دیگر نمى دانند که این دو تا که سهل است، ائمّه، غیر اینها را هم دارند: توسّلات، تحصّنات، تحفّظات؛ از اینها راه مناجات با خدا را، از اینها راه عبودیّت خدا را و اعمال را [مى توانیم یاد بگیریم]؛ بلکه مى توانیم به تبعیّت اینها، اوقات ما در طاعت خدا، مستغرق بشود [و[ هرچه بکنیم از طاعت خارج نشویم. مقصود، شما ملتفت باشید:

 در این عصر، گرگْ فراوان است، شما را مى خرند، امّا بعد هم مى توانند یک غذاى مسمومى به شما بدهند، کارشمارا تمام کنند، بعد از اینکه کار را از دست شما گرفتند، بعد از اینکه استخدام کردند، و هر چند ماهیانه [مبالغى [که انسان خوابش را هم ندیده است، به او بدهند. ملتفت باشید! شما را گمراه نکنند، از جادّه، شما را بیرون نکنند که از دنیا و آخرت، شما را محروم مى کنند.

 اگر دیدند بنده صادقِ قانعِ آنها هستید، که هستید؛ امّا به شرطى که در راه اینها کشته شوید. همین دیروز مگر نبود که از بغداد، قشون گرفت براى لبنان، که برود به نفع نصارى و بر علیه مسلمین بجنگد؟ «عبدالکریم قاسم» براى همین کودتا کرد؛ گفت: ما مى رویم با مسلمانها مى جنگیم که در لبنان حکومت را چرا به دست نصرانى نمى دهند؟ همین سبب شد کودتا کرد،دولت را به هم زد ویک دولت دیگرى تشکیل داد.

 على اىّ حال، تا این حدّ اینها از شما طلب دارند که شما فدایى اینها شوید. در همین جنگ اخیر نقل شد که انگلیس از خودش چند هزار کشته داد، بقیّه [را] همه از مستعمرات و هند و از جاهاى دیگر به جبهه آورد؛ امّا روسِ بى عقل، (شوروى)، گفتند: «سى میلیون تلف داد.» این، سى میلیون از خودش کشته داد و او چند هزار از خودش کشته داد، باز هم این احمق (شوروى) با آنها در تقسیم شریک شد؛ تثلیث قائل شدند؛ گفتند:

منافع جنگ، یک ثُلْثَش مال آمریکا، یک ثلثش مال انگلیس و یک ثُلْثَش مال روس، این، سى میلیون کشته داده است، آمریکا اسلحه و پول داده، انگلیس هم با حیله بازى و رشوه، فقط چند هزار کشته داده است؛ شیطنتِ اینها با بى عقلى او، با هم مى سازد! نتیجه این جور شد. بالاخره، حاضر هستند براى هواى نفسِ آنها تلف بشویم.
آیا حاضرید از قرآن و عترت دست بردارید؟ آنها حاضر نیستند از اینها دست برندارید.

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا