خانه / نبض زندگی در آیین بندگی / ازمرگ نترسید،مردن هم نعمت است

ازمرگ نترسید،مردن هم نعمت است


۷۸ترجمه :هر کجا باشید ،شمارا مرگ در می یابد،هر چند دربرج های استوار باشید. واگر [پیشامد]خوبی به آنان برسد،می گویند :”این ازجانب خداست”؛وچون صدمه ای به ایشان برسد ،می گویند :”این از طرف توست.”بگو:”همه ازجانب خداست.”[آخر] این قوم را چه شده است که نمی خواهند سخنی را [درست ]در یابند؟

در این آیه می فرمایند:”از مرگ نترسید ،هر کجا باشید ،مرگ به سراغتان می آید” . مردن هم نعمت است . هر طور خدا صلاح بدانند[که هرکس به چه طریق بمیرد]-خانمی الحمدلله در حال سجدۀ نماز صبح از دنیا رفتند .ببینید،حالا آیا جنگ بود[که ایشان مردند؟]؟خبری بود؟جبهه ای بود؟منظور مان جبهۀ جنگ دنیایی است

ومی فرمایندکه: پیش آمد خوب از طرف خداست پیشامد بد چطور؟تفسیرهای غلطی است که بعضی ها می کنند[پیشامد بد ازطرف دیگران است]. اینجا می گویند :بد فهمیدند ،همه چیز از طرف خداهست.

 [“نمی خواهند سخنی رادرست دریابند”] چه کسی می تواند درک صحیح نسبت به فهم مطالب داشته باشد؟دقت کنید،[درک]درجه به درجه دارد.معصومین- علیهم السلام- درجه اول بعد [به ترتیب] انبیاء،اولیاءو شهدا هستند. بعضی از خانوادۀشهدا می گویند :”[معنی]حرفهایی را که می زدبعد از شهادتشان  فهمیدیم. یعنی چه؟یعنی بعضی چیزها راتشخیص می داده است [ولی] ما در زمان زنده بودن شهید[نمی فهمیدیم و] جدی نمی گرفتیم.یعنی[خداوند]می خواهند چه بگویند؟به نسبتی که ما تقوی پیشه کنیم،به نسبتی که درست کار کنیم ،اسلام ناب را در زندگیمان پیاده کنیم،یواش یواش به تشخیص دادن نزدیک می شویم و هر کسی نمی تواند تشخیص بدهد که این برای  چیست ،آن برای چیست؛بعد “چرا “می گوییم؟ .اجر خودمان را با “چرا “گفتن ضایع می کنیم.نمی توانیم تشخیص بدهیم به چه علت[چه اتفاقی افتاد]فکرش راهم نباید بکنیم .این فکر ها غلط،اشتباه وگناه  است.(سوره مبارکه نساء)

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

یک نظر

  1. Hahahaha. I\’m not too brhgit today. Great post!

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

رفتن به بالا