خانه / نبض زندگی در آیین بندگی / ازمرگ نترسید،مردن هم نعمت است

ازمرگ نترسید،مردن هم نعمت است


۷۸ترجمه :هر کجا باشید ،شمارا مرگ در می یابد،هر چند دربرج های استوار باشید. واگر [پیشامد]خوبی به آنان برسد،می گویند :”این ازجانب خداست”؛وچون صدمه ای به ایشان برسد ،می گویند :”این از طرف توست.”بگو:”همه ازجانب خداست.”[آخر] این قوم را چه شده است که نمی خواهند سخنی را [درست ]در یابند؟

در این آیه می فرمایند:”از مرگ نترسید ،هر کجا باشید ،مرگ به سراغتان می آید” . مردن هم نعمت است . هر طور خدا صلاح بدانند[که هرکس به چه طریق بمیرد]-خانمی الحمدلله در حال سجدۀ نماز صبح از دنیا رفتند .ببینید،حالا آیا جنگ بود[که ایشان مردند؟]؟خبری بود؟جبهه ای بود؟منظور مان جبهۀ جنگ دنیایی است

ومی فرمایندکه: پیش آمد خوب از طرف خداست پیشامد بد چطور؟تفسیرهای غلطی است که بعضی ها می کنند[پیشامد بد ازطرف دیگران است]. اینجا می گویند :بد فهمیدند ،همه چیز از طرف خداهست.

 [“نمی خواهند سخنی رادرست دریابند”] چه کسی می تواند درک صحیح نسبت به فهم مطالب داشته باشد؟دقت کنید،[درک]درجه به درجه دارد.معصومین- علیهم السلام- درجه اول بعد [به ترتیب] انبیاء،اولیاءو شهدا هستند. بعضی از خانوادۀشهدا می گویند :”[معنی]حرفهایی را که می زدبعد از شهادتشان  فهمیدیم. یعنی چه؟یعنی بعضی چیزها راتشخیص می داده است [ولی] ما در زمان زنده بودن شهید[نمی فهمیدیم و] جدی نمی گرفتیم.یعنی[خداوند]می خواهند چه بگویند؟به نسبتی که ما تقوی پیشه کنیم،به نسبتی که درست کار کنیم ،اسلام ناب را در زندگیمان پیاده کنیم،یواش یواش به تشخیص دادن نزدیک می شویم و هر کسی نمی تواند تشخیص بدهد که این برای  چیست ،آن برای چیست؛بعد “چرا “می گوییم؟ .اجر خودمان را با “چرا “گفتن ضایع می کنیم.نمی توانیم تشخیص بدهیم به چه علت[چه اتفاقی افتاد]فکرش راهم نباید بکنیم .این فکر ها غلط،اشتباه وگناه  است.(سوره مبارکه نساء)

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

یک نظر

  1. Hahahaha. I\’m not too brhgit today. Great post!

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا