خانه / نمی از باران / اخلاق در قلمرو قران (سیره علوی) / از خدا و رسول او پیروی کنید

از خدا و رسول او پیروی کنید

صلوات-گرافیک

• از خدا و رسول او پیروی کنید

بگو ای پیغمبر :”اگرخدا را دوست دارید از من پیروی کنید خدا دوستتان بدارد وگناهان شما را بر شما ببخشاید و خداوند آمرزنده مهربانست”.(سوره مبارکه آل عمران/۳۱)
*ما دنبال راه می گردیم و می خواهیم میان راه گم نشویم اگر زندگی ابرار را خواندیم و دوباره به “چه کنم”گرفتار شدیم دیگر داریم خودمان را گول می زنیم . استاد و علمش واسطه و استاد ازل خود خدای متعال هستند ولی آیا حرفهای استاد را در عمل به کار برده ایم تا چیزی نصیبمان شده باشد؟اگر عمل کنیم تشنه نمی نمانیم و اگرتشنه ماندیم تقصیر خودمان است که عمل نمی کنیم.
.تا حالا چند کتاب در مورد عالم های دیگر خوانده ایم و چه چیزها در مورد آنها شنیده ایم ؟ آیا چیزی هم نصیبمان شده است؟رساله عملیه ی مجتهدی که مقلد آن هستیم را برا ی عمل کردن حداقل یک دور خوانده ایم ؟ما خودمان را گول می زنیم
بگو :”خدا و پیامبر او را اطاعت کنید”.پس اگر رویگردان شدند قطعا خداوند کافران را دوست ندارد .(سوره مبارکه آل عمران/۳۲)
ازفرامین الهی رویگردان نشویم
دستورات این عالم با دستورات آخرتی با هم فرق می کنند فرمانبری آنها هم فرق می کند. یک نفر که ما قبولش داریم از ما خواهشی می کند که انجامش برای ما مقدور نیست؛ به او می گوییم معذوریم و نمی توانیم ولی فرمان خدا و رسول -واجب وحرام- را هر که اطاعت نکند با غیر مسلمان چه فرقی می کند؟ .سعی شود غیر از کارهای واجب( مستحبات هم )درحد توان رعایت شود چون مستحبات نزد خدا وند خوش آیند ومکروهات ناپسندند پس در این موارد باید سعی خود را برای انجام یا ترک آن بکنیم ،تابع باشیم وچون وچرا هم نکنیم.

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا