خانه / نبض زندگی در آیین بندگی / استقامت در راه خداوند

استقامت در راه خداوند

استقامت در راه خدا

 

۲۴۸-وَقَالَ لَهُمْ نِبِیُّهُمْ إِنَّ آیَهَ مُلْکِهِ أَن یَأْتِیَکُمُ التَّابُوتُ فِیهِ سَکِینَهٌ مِّن رَّبِّکُمْ وَبَقِیَّهٌ مِّمَّا تَرَکَ آلُ مُوسَى وَآلُ هَارُونَ تَحْمِلُهُ الْمَلآئِکَهُ إِنَّ فِی ذَلِکَ لآیَهً لَّکُمْ إِن کُنتُم مُّؤْمِنِینَ

ترجمه:پیغمبر شان به آنها گفت :که نشانۀپادشاهی او این است که تابوتی که درآن سکینۀخدا و الواح بازمانده از خانواده موسی وهارون است وفرشتگانش بدوش برند برای شما خواهد آورد که درآن برای شما حجتی است روشن اگر اهل ایمان باشید.

اتفاقات ،امتحانهای الهی هستند

*امتحان پس دادن مشکل است.هر زمان طالوت وجالوت ؛هر زمان نهر آب وهر زمان امتحان پس دادن است.در هوای گرم می گویند چند تا کف آب بیشترنخورید می گویند به شا یعه پراکن گوش نکنید.نفس می گوید حالا فلان روزنامه رابخوان ببین چه می گوید ما جوابش می د هیم تلویزیون حضرت آیت الله خامنه ای یا افراد مطمئن ومتخصص صحبت می کنند می توانیم استفاده کنیم. روزنامه ها یکی به نفع این می نویسند ویکی ضد آن و مردم را می ریزند به هم.

فکر می کنیم جالوت ،طالوت،رودخانه وچند تاکف آب وامتحان فقط همین حرفهاست.شیطان مرتب می آید فریبمون دهد “قل اعوذ برب الناس من الجنه والناس”.

باسکوت حکمت وارد قلب می شود.زبان محفوظ چشم محفوظ تا ببینیم چه می فهمیم ،می گوییم :”من بیدی نیستم که به این بادها بلرزم حتی اگر زلزله بیاید “.زلزله درونی هم هست.همیشه نهر آب هست درعین تشنگی بگوئیم چشم.تشنه ی تشنه وقتی رسیدند به رودخانه ظاهرا زور است،این استکه امام زمان (عج الله تعالی شریف)با چه تعدادی می انید که می گویند  پنجاه نفر زن هستند زنهایی مثل خانم دباغ که وقتی امام می خواند بیایند ایران باتمام خطرات ایشان  می گویند من هم می آیم.

۲۵۰-وَلَمَّا بَرَزُواْ لِجَالُوتَ وَجُنُودِهِ قَالُواْ رَبَّنَا أَفْرِغْ عَلَیْنَا صَبْرًا وَثَبِّتْ أَقْدَامَنَا وَانصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْکَافِرِینَ

ترجمه:وچون آنهادرمیدان مبارزۀ جالوت آمدند از خدا خواستند که پروردگارا به ما صبر واستواری بخش وماراثابت قدم دار وبر شکست کافران یاری فرما.

 استقامت در راه خداوند

استقامت درراه خداوند ؛ان شاءالله که این دعا برای همه ماباشد دعایی که می کنیم همین دعا باشد.

۲۵۱-فَهَزَمُوهُم بِإِذْنِ اللّهِ وَقَتَلَ دَاوُودُ جَالُوتَ وَآتَاهُ اللّهُ الْمُلْکَ وَالْحِکْمَهَ وَعَلَّمَهُ مِمَّا یَشَاءُ وَلَوْلاَ دَفْعُ اللّهِ النَّاسَ بَعْضَهُمْ بِبَعْضٍ لَّفَسَدَتِ الأَرْضُ وَلَکِنَّ اللّهَ ذُو فَضْلٍ عَلَى الْعَالَمِینَ

ترجمه:پس به یاری خدا شکست دادند وداود (علیه السلام)،امیر آنها جالوت را کشت وخدایش پادشاهی وفرزانگی عطا فرمود وازآنچه می خواست بدو بیاموخت واگرخدا برخی مردم رادر مقابل بعضی دیگر بر نمی انگیخت فساد روی زمین رافرا می گرفت ولیکن خدا فضل وکرمش بر همه اهل عالم است.

حکمت و دانش اولیاءالهی

*بعد از پیامبران هیچ گاه زمین از اوتاد خالی نمی ماند وهم آنانندکه راه یافته گانند واگر آدم بگردد نصف عمرش که اینهارا پیدا کند ضررنکرده است چون آخرش رستگاری است باتمام صدمه ها و زحمت ها که در این راه است.

همه آیات قرآن تا قیامت زنده است این نیست که فقط داستان باشد؛داستانهایش دقیقا تا قیامت تکرار می شود.

۲۵۲-تِلْکَ آیَاتُ اللّهِ نَتْلُوهَا عَلَیْکَ بِالْحَقِّ وَإِنَّکَ لَمِنَ الْمُرْسَلِینَ

ترجمه:این آیات خدا است که به راستی برای تو می خوانیم وهمانا تو ازجمله پیغمبران مرسل خواهی بود.

آیات الهی با ما هم کلام می شوند

یکی از بزرگان می فرمایند:”خداوند باتمام اشرف مخلوقاتشان هم کلام هستند.”چه باعث می شود که مااین رانمی فهمیم؟حجاب گناه وبعد حجاب نور یعنی آدم خوبی شدیم ولی بازهم حجاب داریم.

ایشان فرمودند:زمانی که مضطر شدید آن کسی که دارد به تو می گوید که چکار کنی که از این اضطرار خارج شوی آن زمان خداوند هم کلامت هستند وبه ما می گویندکه چکارکنیم هراسم از هزار اسم خداوند که دل مضطر می شودوبه زبان آورد همان اسم اعظم است . فقط حجاب نباید باشد حتی حجاب نور.

صلی الله علیه وآله وسلم

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا