خانه / نمی از باران / عبادت / انفاق مؤمن

انفاق مؤمن

images1

 

 

 

 

 

 

 

انفاق مؤمن

کسانی که اموال خود را در راه خدا انفاق می‌کنند، همانند بذری هستند که هفت خوشه برویاند، که در هر خوشه یکصد دانه باشد، و خداوند آن را برای هر کس که بخواهد و شایستگی داشته باشد، ‌دو یا چند برابر می‌کند خدا از نظر قدرت و رحمت وسیع و به همه چیز داناست. (بقره، ۲۶۱)
انفاق در راه خدا از خصوصیات مؤمن است، آن هم انفاق تقربی «ای کسانی که ایمان آورده‌اید بخشش‌های خود را با منت و آزار باطل نسازید» (بقره،۲۶۴). انفاقی که برای رضای خداست چنین انفاقی، مثل دانه‌ای است که از آن هفت خوشه می‌روید و هر خوشه، ‌صد دانه دارد. این هم حد نهایی آن نیست. خدا از این هم زیادت می‌کند این ازخصوصیات انفاق مالی مؤمن است. در مسأله حسنات می‌فرماید‌: هرکس کار نیکی بجا آورد، ده برابر آن پاداش دارد، ‌و هرکس کار بدی انجام دهد جز بمانند آن، کیفر نخواهد دید و ستمی بر آنها نخواهد شد (انعام،۱۶۰).

(نردبان آسمان،‌ مجموعه ای از درس‌های اخلاق آیت الله بهاءالدینی (علیه الرحمه)، ص۷۴).

 

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا