انواع اسلحه

images

 

 

 

 

 

انواع اسلحه

ای کسانی که ایمان آورده اید،[در برابر دشمن] آماده باشید[اسلحۀخودرا بر گیرید]و گروه گروه[به جهاد ]بیرون روید یا به طور جمعی روانه شوید. (سوره مبارکه نساء‌،‌ ۷۱)

*می فرمایند:کسانی که ایمان آورده اید،آماده باشید در برابر دشمن و برای جهاد اسلحه بردارید گروه گروه و دسته جمعی.
صحبت از ایمان قلبی و زبانی است . منظور ایمان قلبی است ، آن کسی که برای جهاد در راه خدا جان می دهد ایمانش اینطوری است؛این ایمان قلبی هست . می فرماینداگر ایمان آوردید،آماده باشید دربرابر دشمن اسلحه بردارید.
حالا سئوال :آیا مازنها از اسلحه برداشتن محروم هستیم؟نه ،اسلحۀما چیه؟سیرۀمعصومین_علیهم السلام.
دو نوع اسلحه داریم:اسلحۀگرم و اسلحۀسرد.اینها باز اقسامی دارد.اسلحۀ گرم چند جور داریم ؛سرد چندجورداریم.همه جوره داریم.به موقع اش سرد است به موقع اش گرم است.[زبان هم یک نوع اسلحه است]آدم به موقع لال است ،به موقع هم هزار زبان پیدا می کند.این زبان حساب شده است.پناه بر خدا از این زبان.همه طوری هست.
آنجا وقتی می فرمایند:آماده باشید درمقابل دشمن؛حساب نکنیم که الان جنگ ایران و عراق است.جنگ ایران و عراق بود،ماالحمدلله پیروز شدیم.پیروزی ظاهری و باطنی،تمام شد و رفت .شاید سالهای بعد اتفاق بیفتد و شاید هم هیچ جنگی اتفاق نیفتد.جنگ مادی در عالم ماده ؛جنگ غیر از عالم ماده هم داریم.که جهاد اکبر است،واسلحۀ آن هم اسلحۀلحظه به لجظه است.عوض شدن اسلحه هاست.
صحبت های رهبری که می گوییم گوش کنید_هرچقدر هم وقت کم دارید_چون همه ،صحبتهای تزکیه ای و اخلاقی است و دستورالعمل هایی برای ماست.[علاوه بر اینها]ایشان به عنوان ولی فقیه[هستند].
درجمع شورای انقلاب فرهنگی دورهم جمع شده بودند راجع به اسلحه به دست گرفتن فرمودند:یک موقع آدم به روی خودش نمی آورد[یک نوع اسلحه].
می فرمودند چطور ما برای بچه مان دل می سوزانیم؟همه ملت مسلمان،مخصوصا ملت ایران برای مسئولین حکم بچه مان را باید داشته باشد.کلاً بچه خودمان در خطر است، باید حساب کنیم همه بچه ما هستند؛ برای جوانان که در خطر هستند؛ بیایید گروه گروه اسلحه جمع کنید.(از لحاظ فرهنگی کمک کنیم)
و می‌فرمودند: باید خودمان را به آن را ه بزنیم، چیزهایی را نادیده بگیریم و این‌هم اسلحه است. یک موقع کاری نداشتن اسلحه است،که مؤمن و اسلام درست جلوه داده شود و در جایی دیگر می‌فرمودند باید بیایید وسط. یک موقع هم باید اسلحه برداریم مثل وقت جنگ ایران و عراق. اینها همه می‌شود «اسلحه».
زمانی در بیمارستانی، سریالی خارجی که شروع می‌شد اکثر مریض‌ها وکارکنان بیمارستان می‌آمدند داخل اتاقی که تلویزیون بود برای تماشای سریال، اتاق پر می‌شد و جای خالی نبود. اگر کسی می‌خواست از در اتاق بیرون برود یا کسی داخل بیمارستان کار داشت، یا کسی مریض هست و حوصله ندارد و نمی‌خواهد ببیند ،باید چکار کند؟ ببینید چه نفس سر کشی داریم!
می گویند این که حرام نیست چرا اذیت می‌کنید؟.زمانی هم برا ی نماز اول وقت می‌گویند :”این که واجب نیست، نماز اول وقت مستحب است؛ دلش نمی‌خواهد نماز اول وقت بخواند. ما نباید حکم کنیم که حتماً نماز او ل وقت بخوان. این حکم نیست. [تذکر دادن است و این هم یک نوع اسلحه است.]

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا