خانه / نمی از باران / اخلاق در قلمرو قران (سیره علوی) / اگر از میل دیگران پیروی کنی…

اگر از میل دیگران پیروی کنی…

عکس رد پا در بیابان

اگر از میل دیگران پیروی کنی…

 

۱۲۰-ترجمه:هرگز یهود و نصاری از تو راضی نخواهند شد مگر آنکه پیروی از آیین آنها کنی،بگو ای پیغمبر راهی که خدا بنماید به یقین راه حق تنها همان است و البته اگر از میل آنها پیروی کنی بعد آن که طریق حق را دریافتی دیگر خدا یار یاور تو نخواهد بود.(سوره مبارکه بقره)

*

باید خیلی دقیق باشیم وقتی خداوند بزرگ به پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله می فرمایند:اگر پیروی از کیش آنان کردی ، یاوری نداری . تکلیف ما مشخص است . مثلا در مورد حجاب ، شخصی که چادر ندارد ، نمازخوان هم است به آنکه می خواهد حجاب برتر را رعایت کند می گوید هوا گرم است(.چادرت را کنار بگذار).ولی امام خمینی رحمهالله علیه فرمودند:”چادر حجاب برتر است”.حواسمان باشد هر کس به راه خودش ، کسی که می خواهد با فطرت هماهنگی داشته باشد بر همین اساس هم می داند که چادر بهتر است

. دقت کنیم دیگران ما را گول نزنند.سعی کنیم با انجام یک کار بهتر، امروز مان از دیروزمان بهتر باشد.

حضرت امام علی علیه السلام :

سعادت و پیروزی یافت کسی که عمل امروزش را درست کرد و کوتاهیهای دیروزش را جبران نمود.[۱]

 

[۱] غرر الحکم۶۵۴۰-میزان الحکمه ۷۶۱۶

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

رفتن به بالا