خانه / نمی از باران / اخلاق در قلمرو قران (سیره علوی) / اگر از میل دیگران پیروی کنی…

اگر از میل دیگران پیروی کنی…

عکس رد پا در بیابان

اگر از میل دیگران پیروی کنی…

 

۱۲۰-ترجمه:هرگز یهود و نصاری از تو راضی نخواهند شد مگر آنکه پیروی از آیین آنها کنی،بگو ای پیغمبر راهی که خدا بنماید به یقین راه حق تنها همان است و البته اگر از میل آنها پیروی کنی بعد آن که طریق حق را دریافتی دیگر خدا یار یاور تو نخواهد بود.(سوره مبارکه بقره)

*

باید خیلی دقیق باشیم وقتی خداوند بزرگ به پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله می فرمایند:اگر پیروی از کیش آنان کردی ، یاوری نداری . تکلیف ما مشخص است . مثلا در مورد حجاب ، شخصی که چادر ندارد ، نمازخوان هم است به آنکه می خواهد حجاب برتر را رعایت کند می گوید هوا گرم است(.چادرت را کنار بگذار).ولی امام خمینی رحمهالله علیه فرمودند:”چادر حجاب برتر است”.حواسمان باشد هر کس به راه خودش ، کسی که می خواهد با فطرت هماهنگی داشته باشد بر همین اساس هم می داند که چادر بهتر است

. دقت کنیم دیگران ما را گول نزنند.سعی کنیم با انجام یک کار بهتر، امروز مان از دیروزمان بهتر باشد.

حضرت امام علی علیه السلام :

سعادت و پیروزی یافت کسی که عمل امروزش را درست کرد و کوتاهیهای دیروزش را جبران نمود.[۱]

 

[۱] غرر الحکم۶۵۴۰-میزان الحکمه ۷۶۱۶

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا