خانه / حکیمانه / اگر انسان آسمانی شد

اگر انسان آسمانی شد

…حضرت آیت الله جوادی آملی با بیان اینکه اگر انسان آسمانی شد رهاورد آسمان را هم به زمین می‌آورد، فرمودند: این طور نیست که انسان به آسمان‌ها سفر بکند و چیزی به عنوان ره‌توشه از آنجا نیاورد از آنجا برکات نازل می‌شود از اینجا کلمات طیّب صعود می‌کند در بین این صاعدان و مسافران و ره‌توشه‌داران اوحدی از اهل این سفر به بارگاه ذات اقدس الهی می‌رسد، مثل اینکه همه آب‌ها به دریا می‌ریزد اما این‌چنین نیست که همه‌شان به عمق دریا برسند یا به وسط دریا برسند افرادی که دارای کلمات طیّب هستند اینها کلماتشان بالا می‌رود، اما نائل شدن نصیب اوحدی از اهل فضیلت است.

ایشان افزودند: تقوا وصف متّقی است اگر وصف به الله می‌رسد یقیناً موصوف به لقای الله هم مشرّف خواهد شد این‌چنین نیست که فرشته‌ها بنویسند که فلان کس باتقواست و این را گزارش بدهند خود تقوا یک ملکه نفسانی است که بالا می‌رود اگر تقوا, بالارفتنی است متّقی هم بالارفتنی است از این جهت نماز می‌شود معراج مؤمن.

معظم له با بیان اینکه انقلاب اسلامی درهای آسمان ملکوتی را باز کرده فرمودند: این انقلاب, این نظام, این برکت, درهای آسمان ملکوتی را باز کرده، ممکن است کسی این در را عمداً به روی خود ببندد ولی فضا, فضای ملکوتی است درهای بهشت باز است قبلاً اگر کسی می‌خواست به بهشت برود با دشواری بود درهای جهنم باز بود اما الآن اگر کسی بخواهد به جهنم برود در جهنم بسته است باید با فشار, مخفیانه, قاچاقی به جهنم برود. چقدر فرق است بین نظام الهی و غیر الهی؟! قبلاً راه گناه باز بود الآن همه سعی می‌کنند که ببینند چه کسی گناه می‌کند که او را یا هدایت کنند یا تنبیه, خب این معنای بسته بودن درهای جهنم است. در نظامی که اگر کسی معصیت بکند میگساری بکند قماربازی بکند تحت تعقیب قرار می‌گیرد کسی بخواهد نماز و قرآن و دعا و زیارت و خیر و برکت و یتیم‌نوازی و بهزیستی و شیرخوارگاه اینها را تأمین کند تشویق می‌شود، این معنایش باز بودن درهای بهشت و بسته بودن درهای جهنم است.

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا