خانه / نبض زندگی در آیین بندگی / اگر موحدانه زندگی کنیم تحریم خرافه است

اگر موحدانه زندگی کنیم تحریم خرافه است

حضرت آیت الله جوادی آملی در درس اخلاق بیان فرمودند:

اگر موحدانه زندگی کنیم تحریم خرافه است حضرت آیت الله جوادی آملی: این یک توهّم باطلی است به نام تحریم اگر ما موحّدانه زندگی کنیم این خرافه‌ای است که من تحریم کردحضرت آیت الله جوادی آملی در درس اخلاق بیان فرمودند: اگر موحدانه زندگی کنیم تحریم خرافه است حضرت آیت الله جوادی آملی: این یک توهّم باطلی است به نام تحریم اگر ما موحّدانه زندگی کنیم این خرافه‌ای است که من تحریم کردم روزی دست دیگری است او از راه دیگر می‌رساند چه چیزی را شما تحریم کردید چه چیزی را بستید؟! منتها باید دین در زندگی ما باشد. م روزی دست دیگری است او از راه دیگر می‌رساند چه چیزی را شما تحریم کردید چه چیزی را بستید؟! منتها باید دین در زندگی ما باشد…

حضرت آیت الله جوادی آملی در فراز دیگری از فرمایشات خود با اشاره به مشکلات اقتصادی جوامع مختلف در عصر حاضر به ریشه یابی این معضل از دیدگاه دین پرداختند و فرمودند:

الآن بسیاری از کشورها گرفتار فقر اقتصادی‌اند اما ذات اقدس الهی بارها فرمود تمام موجودات ذی‌روح عائله من هستند و من متعهّدم که همه اینها را اداره کنم.

ایشان با بیان این نکته که بخش وسیعی از بودجه کره زمین صرف آدم‌کشی می شود فرمودند:هفتاد یا حداقل شصت درصد بودجه کره زمین دست کسانی است که دارند سلاح آدم‌کشی درست می‌کنند از آن طرف هم فقر فراوان است این زمین آلوده را یک طوفان نوح می‌خواهد پاک کند یا اشک مردان الهی که تطهیر کند هم استکبار را، هم صهیونیسم را بلکه ـ ان‌شاءالله ـ این بیداری اسلامی خاورمیانه زمینه توفنده‌ای باشد که این کفار و مشرکین را سر جای خودشان بنشاند.

ایشان اذعان داشتند:الآن تمام اشکال‌ها و فقرهای اقتصادی روی کره زمین این است که این استکبار و صهیونیسم و امثال اینها این بودجه‌های الهی را صرف آدم‌کشی می‌کنند وگرنه فقر معنا ندارند، کمبود معنا ندارد، چیزی نیست که لازم باشد و ذات اقدس الهی نازل نکرده باشد.

ایشان با بیان این نکته که دست خدا در اعطای رزق همیشه باز است فرمودند: این‌چنین نیست که حالا اگر دیگری تحریم کرده یا راه را بسته دست الهی هم بسته باشد

مفسر بزرگ قرآن کریم با اشاره به بخش پایانی سورهٴ مبارکهٴ ذاریات ادامه دادند:

تنها رزّاق خداست هیچ کس نمی‌تواند دست او را ببندد خداوند همیشه مفتوح‌الید است بنابراین این یک توهّم باطلی است به نام تحریم اگر ما موحّدانه زندگی کنیم این خرافه‌ای است که من تحریم کردم. روزی دست دیگری است او از راه دیگر می‌رساند چه چیزی را شما تحریم کردید چه چیزی را بستید؟! منتها باید دین در زندگی ما باشد.

حضرت آیت الله جوادی آملی تاکید کردند: نظام، نظام معلولی است تحریم هم واقعاً خرافه است چون روزی به دست دیگری است منتها از این طرف به ما فرمودند: شما در مسیر باشید از آن طرف هم فرمود همه عائله من هستید پس این تحریم هم واقعاً خرافه است اگر ما موحّدانه زندگی کنیم.(سایت اسراء)

 

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا