خانه / نمی از باران / اخلاق در قلمرو قران (سیره علوی) / ایمان آوردید؟ به قولتان عمل کنید

ایمان آوردید؟ به قولتان عمل کنید

اخر جنگل پاییزی

ایمان آوردید؟ به قولتان عمل کنید

اى کسانى که ایمان آورده‏ اید، به قراردادها [ى خود] وفا کنید( سورۀ مبارکۀ مائده آیه‌ی ۱)

“ای کسانی که ایمان آورده‌اید”: دقّت کنید! ایمان مراتب دارد، درجه دارد. درجه‌ی ایمان فقط این نیست که شهادتین بگوییم و کار تمام شود. اگر کسی به قرار داد(قول و پیمان) خود عمل نکرد، ایمانش ضعیف است. ایمان دارد ولی ضعیف است. ببینید، اوّلش می‌گویند.«ای کسانی که ایمان آورده‌اید . «پس عکسش کنید: اگر به قرار داد عمل نکنید، ایمان نیآورده‌اید . ایمان درست نیآورده‌اید .
به قرارداد خودنان عمل کنید، ببینید” هر کس به قولی که داده عمل کند. تجدید پیمان و قول برای کار خلاف. وبال گردن است. یادمان نرود، تجدید پیمان و قول و قرار برای کار الهی و کار خیرباشد. اگر اشتباهی قول نادرست به کسی دادیم بگوییم: « ببخشید، نادان بودم،یک قول بی جا دادم، این یک قول خیر نبود؛ نمی‌خواهم انجام بدهم”. حواسمان را جمع کنیم .


درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا