خانه / نمی از باران / اخلاق در قلمرو قران (سیره علوی) / ایمان آوردید؟ به قولتان عمل کنید

ایمان آوردید؟ به قولتان عمل کنید

اخر جنگل پاییزی

ایمان آوردید؟ به قولتان عمل کنید

اى کسانى که ایمان آورده‏ اید، به قراردادها [ى خود] وفا کنید( سورۀ مبارکۀ مائده آیه‌ی ۱)

“ای کسانی که ایمان آورده‌اید”: دقّت کنید! ایمان مراتب دارد، درجه دارد. درجه‌ی ایمان فقط این نیست که شهادتین بگوییم و کار تمام شود. اگر کسی به قرار داد(قول و پیمان) خود عمل نکرد، ایمانش ضعیف است. ایمان دارد ولی ضعیف است. ببینید، اوّلش می‌گویند.«ای کسانی که ایمان آورده‌اید . «پس عکسش کنید: اگر به قرار داد عمل نکنید، ایمان نیآورده‌اید . ایمان درست نیآورده‌اید .
به قرارداد خودنان عمل کنید، ببینید” هر کس به قولی که داده عمل کند. تجدید پیمان و قول برای کار خلاف. وبال گردن است. یادمان نرود، تجدید پیمان و قول و قرار برای کار الهی و کار خیرباشد. اگر اشتباهی قول نادرست به کسی دادیم بگوییم: « ببخشید، نادان بودم،یک قول بی جا دادم، این یک قول خیر نبود؛ نمی‌خواهم انجام بدهم”. حواسمان را جمع کنیم .


درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

رفتن به بالا