خانه / نبض زندگی در آیین بندگی / بازهم افتخاری برای ایران اسلامی

بازهم افتخاری برای ایران اسلامی

 

برای نخستین بار در دنیا سیستم پرتاب موشک بر روی هواناو BH7 نصب شده است.

دریادار سیاری با اعلام این خبر که این هواناو به سیستم مسلسل و دوشکا تجهیز شده اند، خاطر نشان کرد: هواناو به عنوان یک وسیله دو منظوره قابل استفاده در دریا و خشکی قابلیت‌های بسیاری از جمله توانایی پشتیبانی از جزایر مخصوصا جزایر فاقد اسکله هستند، انجام کشت شناسایی، تجسس و نجات، تاخت آبی – خاکی، مین ریزی، ماموریت های کمین و حمله، استفاده به عنوان آمبولانس دریایی را دارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه افزود: امروز شاهد رونمایی از فاز دوم ساخت ناوشکن جمهوری اسلامی ایران (سهند) شامل نصب روسازه و سایر متعلقات آن و همچنین پرده برداری از سازه ناوچه موشک انداز “سینای ۷ ” که در مرحله اتمام ساخت سازه و روسازه قرار دارد، هستیم.

وی با بیان اینکه در مراحل آینده ساخت ناوشکن سهند شاهد تنوع و تعدد تجهیزات و سلاح‌های پیشرفته مورد استفاده در این یگان خواهیم بود، تصریح کرد: تغییرات عمده در روسازه ناوشکن سهند و افزایش مدت زمان ماندگاری آن در دریا این ناوشکن را از سایر ناوشکن ها متمایز ساخته است.

دریادار سیاری گفت: استفاده بهینه از زمان و افزایش سرعت ساخت در مقایسه با سایر یگان های همکلاس از ویژگی های قابل توجه این پروژه ها بوده  تا جاییکه زمان صرف شده برای تکمیل این فاز از پروژه ها تقریبا یک پنجم ساخت سایر پروژه های مشابه بوده است.

ساخت شناورهای ناوشکن موشک انداز پیشرفته

دریادار سیاری همچنین در مراسم رونمایی از دستاوردهای نداجا در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در بندرعباس با بیان اینکه هر آنچه که داریم از محرم است، اظهار داشت: با رهنمودهای مقام معظم رهبری و استفاده از علم و صنعت داخلی شاهد ساخت انواع شناورهای سطحی و زیر سطحی هستیم.

وی عنوان کرد: با همت صنایع دفاعی و پشتیبانی نیروهای مسلح توانایی ساخت انواع شناورهای سطحی و زیرسطحی در کلاس های بالا و پیشرفته را داریم.

امیرسیاری تصریح کرد: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و خروج مستشاران، برآورد دشمنان آن بود که توانایی نظامی و بهینه‌سازی تجهیزات را نداریم و جنگ تحمیلی با هدف محاصره دریایی و قطع صادرات نفتی ایران به راه انداختند.

وی افزود: دستاوردهای نظامی و دفاعی امروز نیروی دریایی حاصل باور توانمندی‌ها از زمان جنگ تاکنون است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار داشت: علم و دانش ساخت زیردریایی ارتش آنچنان با سرعت پیش می‌رود که با دانش و صنعت اندک کشورهایی که دو دهه از ما جلوتر هستند، برابری می‌کنیم.

امیر سیاری با تاکید بر توانمندی ساخت انواع ناوهای موج‌شکن موشک انداز در کشور، افزود: رونمایی از شناور موشک‌انداز سهند نشانگر توانمندی و علم صنعتگران داخلی است و در حال ساخت انواع شناورهای پیشرفته با توجه به نیاز دفاعی کشور هستیم.

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا