خانه / نمی از باران / اخلاق در قلمرو قران (سیره علوی) / بخشنده باشیم چه مادی چه معنوی

بخشنده باشیم چه مادی چه معنوی

۸۶-ترجمه :وچون به شما درود گفته شد ،شما به صورتی بهتر از آن درود گویید،یا همان را درپاسخ برگردانید که خدا همواره به هر چیزی حساب رس است.

*می فرمایند:”اگر کسی به شما سلام کرد ،شمابهتر از آن را جواب دهید “[هرچیزی] اندازه ای دارد.این سلام گفتن،سِلم است و سلامتی.این رابرگردانید به هر کاری که کسی برای ماانجام می دهد،که ما یا به اندازۀ آن جواب می دهیم یابیشتر[تشکر و جبران می کنیم] .اگر ما بتوانیم نسبت به خلق خداوند بزرگ عاطفه مان را حفظ کنیم ،نسبت به خداوند بزرگ خودمان هم می توانیم و بندۀ خوبی برای خداوند خواهیم بود.اگر عاطفۀ دنیایی نداشته باشیم ،عاطفۀعقبایی هم نداریم.دنیا مثالی است برای آخرت،در همه مسائل آن.شنیدیم که می فرمایند:اگر هدیه می آورند؛به اندازۀ آن و یا از آن بهتر هدیه بدهید.متأسفانه ما در همه چیز ،در کلام ،در هدیه دادن مالی و غیر مالی فقط توقع  داریم [به ما بهترین ها را بدهند] یا همه به ما سلام کنند،در مقابل ما وقتی یک نفر را می بینیم خودمان را به آن راه می زنیم؛چون ما بزرگ هستیم باید به بزرگ ،سلام کنند ،اگر ما پیش سلام شدیم کوچک می شویم ! سلامش به این صورت ،بقیۀموارد هم همین طور.یادمان باشدکه بخیل وخسیس نباشیم؛چه از نظر معنوی و چه  از نظر مادی.

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا