خانه / نبض زندگی در آیین بندگی / برای توبه و جبران باید حرکت وکار کرد

برای توبه و جبران باید حرکت وکار کرد

۱۶-همان کسانی که می گویند :پروردگارا ما ایمان آوردیم ،پس گناهان ما را بر ما ببخش و ما را از عذاب آتش نگاهدار.

 ۱۷-(اینانند)شکیابایان وراستگویان و فرمانبرداران و انفاق کنندگان و آمرزش خواهان در سحر گاهان .(سوره مبارکه آل عمران)

آمرزش خواهان

خداوندمی فرمایند:” استغفار کنندگان در سحر گاهان” برای توبه و جبران باید حرکت وکار کرد .

معلم چگونه یک شاگرد ضعیف -از نظر درسی- را می بخشد .اگر او گذشته را جبران کند و درس بخواند ؛ مورد تشویق معلم قرار می گیرد ما هم همینطورهستیم اگر بنده گناهکاری هستیم باید توبه وگذشته را جبران کنیم و به گناهان قبل هم -به کمک خدای تعالی -برنگردیم .

راستگویان

در آیه می فرماید :” راستگویان “.ما هرچیز خوب که یاد گرفتیم تحت هیچ شرایطی نباید آن را از دست بدهیم .دروغ می گوییم  که مقلد حضرت امام خمینی هستیم .ما  شکیّات نماز راتقلید می کنیم ولی مستحبات را نه.باکوچکترین مریضی و یا گرفتاری یا به بهانه های مختلف نماز شب را کنار می گذاریم چطور امام رحمه الله با سِرُم در دست روی تخت بیمارستان نماز شب را ترک نکردند؟

صابران

خداوندمی فرمایند:” صابر” [صبر در سختی ها].به مناسبتهای مختلف دروغ می گوییم ؛ به نظر خوداین دروغ ، مصلحت آمیز است . آیا هر وقت از ما کمک خواستند جواب مثبت می دهیم هر چند کم [یا اینکه بهانه می آوریم و دروغ مصلحت آمیز می گوییم که کار نکنیم]؟

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا