خانه / نبض زندگی در آیین بندگی / بعضی ازشرایط استجابت دعا

بعضی ازشرایط استجابت دعا

نیت  خالص و الهی

نکات ریزی در این آیات هست که باید به آنها توجه شود باید ببینیم دلمان چه می خواهد اگر دل ما با نیت خالص کارهای الهی طلب می کند مطمئن باشیم که خدای تعالی دعای اهل طاعت را اجابت می کنند واگر دعایمان مستجاب نشد بدانیم که نیتمان الهی نبوده یا به صلاح نبوده.

زبان مطهر

یادمان باشد حتی برا ی بچه دار شدن و بچه خواستن هم  از خدا همان را بخواهیم که خدا می خواهند ودعایمان این باشد که صالح و الگوی دیگران باشد.کسی که می خواهد دعایش مستجاب شود آیا باید زبانش مطهر باشد یا نه؟باید پاک شویم وحرفهای لغو بیهوده و…هم حتی برزبانمان جاری نشود

ظاهر و باطن پاک

همیشه با وضو باشیم وپاک باطنی باشیم تا جواب بگیریم. هر کاری که کنیم اگر خوب باشد روح تقویت می شود و اگر کار بد خدای نکرده انجام شد به روح ضربه می خورد کسی که مرتب کار خیر انجام می دهد مانند آن نی ایی می شود که درونش خالی است و فقط پوسته ای روی آن است و ان شاءالله که به کلمه الله ذره ای ازدرون نزدیک شویم.بگردیم راه پیدا کنیم که بشویم جزءمقربین .جناب سلمان فارسی(رحمه الله)کارها را عملا انجام می دادند نه زبانی در حالی که عرب نبودند و یک فرد عادی بودند و جزو مقربین شدند.

 

کسی را نفرین نکنید

گاهی از کسی ناراحتیم و بجای دعا برای هدایت، او را نفرین می کنیم می گویند کسی را نفرین نکنید چون به خود انسان برمی گردد

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا