بهشت کجاست؟

جاده

بهشت کجاست؟

 

ترجمه: پیش از آن برای رهنمود مردم فرو فرستاد و فرقان(جدا کننده حق ازباطل )را نازل کرد.کسانی که به آیات خداکفر ورزیدند،بی تردید عذابی سخت خواهند داشت و خداوند،شکست ناپذیر و صاحب انتقام است.

بهشت کجاست؟

*اول خودمان را نجات دهیم بعد بقیه را . بهشت کجاست؟بهشت درک معرفتی است . اگر به مقام نیکو کاری رسیدیم بهشت همین دنیا است خیلی ها بهشت را می بینند اما آنکه مرده نه.( ظاهراً زنده است اما)مرده عمودی است؛ دارد راست راست راه می رود اما نمی داند(که مرده) . به خودمان کمک کنیم .مؤمن باید زیرک باشداگر یک قدم جلو برویم خداوند ده قدم می آیند جلو.

اعمال خود رامحاسبه کنیم

انفاق باید چه طور باشد ؟همین الآن چند تا واجب الحج داریم؟چقدر به خاطر  رودربایستی کار اضافی می کنیم و به کار واجب نمی رسیم؟ مسائل خانوادگی را چطور حل می کنیم؟ آیا مسائل(و مشکلات) را با بزرگتر دانا درمیان می گذاریم؟ بگوییم تا جواب بگیریم و درست کار کنیم در هرموردی که  رودربایستی داشتیم در همان مسئله می مانیم(و نمی توانیم حلش کنیم).اعمال خودمان را محاسبه کنیم .وقتی چشم باز می کنیم که دیگر عمر تمام است.

آزمایشات حضرت ابراهیم علیه السلام را مقایسه کنیم ببینیم چقدر پای عمل هستیم. برگشت امام خمینی علیه الرحمه از فرانسه به ایران در بهمن ۵۷-با آن همه نا امنی و خطر ترور- مثال در آتش رفتن حضرت ابراهیم علیه السلام است.آیا پیرو آئین حضرت ابراهیم هستیم؟ مسائلی که در دنیا پیش می آید مثل همان آتش است ما از آتش مسائل دنیا می ترسیم . حضرت ابراهیم پاک و بی آلایش شدندیعنی مثل آینه .اگر ما هم پاک و بی آلایش شدیم خداوند بهشت را به ما نشان می دهند .(سوره مبارکه ال عمران ،آیه ۴)

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا