خانه / نبض زندگی در آیین بندگی / خدا به این مهربانی که ترس ندارند!

خدا به این مهربانی که ترس ندارند!

جوری خدا را بپرستیم که شایسته تر است یعنی  چه؟ما نمی ترسیم وگناه می کنیم خدا به این مهربانی که ترس ندارند باید از اعمالمان بترسیم یک لحظه به یاد مرگ می افتیم می ترسیم وقتی یادمان رفت دوباره کار خلاف می کنیم،انسان خدا ترس گناه نمی کند. اگر حضور خدارا درهمه جا حس کنیم می ترسیم وجلو خدای بزرگ گناه نمی کنیم چطور ما جلو یک فامیل اینقدر مواظب هستیم ولی جلو محبوب و رب خود اینجور گناه می کنیم .

به ریسمان خداچنگ بزنید ریسمان خداچه هست؟قرآن وعترت .عمل به قرآن کریم و احادیث راه مستقیم بین بنده وخداست.

و خط مستقیم چه خطی است؟راهی که در آن برای آقا و مولایمان بایستیم و نشکنیم ، در راه مستقیم نشکنیم و مرتب به بیراهه نرویم.این خط بین عبد و خداست.هر چه داریم و می گوییم در نماز یعنی خدایا هیچی جز خدا نیست هر وقت رفیم طرف راهی دیگر وگفتیم چیز دیگر به غیر از خدا ؛ در اینجا خط را شکسته ایم.

ما د رخلوت گناه نمی کنیم چرا در جمع گناه می کنیم؟این تفرقه است. امام خمینی فرمودند از تفرقه بپرهیزید .اکثرگناه است درجمع انجام می گیرد(غیبت ،تهمت،دروغ،ریا…..)چرا تفرقه هست؟چون “فی قُلُوبهُم مَرَض”[۱] در قلبها مون مرض است.

تا دیدیم که دیگری به یک نعمتی رسیده عکس العمل نشان می دهیم.مثل پول ،خانه بچه ،مثال :اگر دیدیم دیگری قشنگ تر است یا با  عیب تراشی او ر امی کوبیم یا با عنوانهای دیگر.

اینها همه امراض قلبی است.حواسمان باشداگر در تنهایی گناه نکردیم این هنر نیست.چقدر ما باهمین امراضهای قلبی که که دچارش هستیم همدیگر را اذیت می کنیم و آزار می دهیم؛ همدیگر را می کوبیم ؟در یک خانواده که باید کانون خانواده صمیمی وگرم باشد چقدر به خاطر همین “فی قلوبهم مرض” جاروجنجال به پامی کنیم؟می گوییم  چیزرا نمی خواهیم،فلان کاررا قبول نمی کنیم) حد مابالاتر است.بعد با پول قرضی هرچه دلمان بخواهد تهیه می کنیم وباهمه این کارهای بی جا وبی نظمی ها می خواهیم که خانواده آرام باشد؟[۱] سوره مبارکه بقره

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا