خانه / نبض زندگی در آیین بندگی / در راه خدا هجرت کنیم

در راه خدا هجرت کنیم

۷۵ترجمه:وچرا شما در راه خدا [ودر راه نجات]مردان و زنان و کودکان مستضعف نمی جنگید ؟همانان که می گویند :”پروردگارا،مارا از این شهری که مردمش ستم پیشه اند بیرون ببر،واز جانب خود برای ما سرپرستی قرارده،و از نزد خویش یاوری برای ماتعیین فرما”.

*ببینید جهاد اکبر چطوری است؟می گویند :”چرا نمی جنگید؟” اگر می دانید یک جا مسئله هست[معصیت می شود] ،هرت کنید .می گویند :”خدایا ،سرپرست ویاوری برای ما بفرست”. این مسئله بی کس بودن ،الان در کشورهای مسلمان که ولی فقیه ندارند؛هست. همین آمریکا برنامۀانتخاباتشان را دیدید ،کشورهای غربی شاید برای ما منتظر خیلی چیزها بودند .ولی به خاطر حکم ولی فقیه تمام شد .حالا خودشان دچار شدند .مانده اند که   چکا رکنند.تازه یاد گرفته اند شلوغ[اعتراض] کنند.

هجرت کردن فقط از شهر به شهر نیست.می گویند :”برای خانه خریدن حواست به همسایه باشد .”قدیم ها می  گفتند :”وقتی می خواهی خانه بخری ،اول همسایه راببین ،بعد خانه بخر”.دقت کنید ممکن است یک موقع آدم مجبور شود خانه اش را به خاطر فسادی که دارد دور وبر خانه زیاد می شود بفروشد .چون خودش وخانواده اش در خطر هستند .به مال دنیا نچسبیم وبه هیچ چیز دنیانچسبیم ؛به موقع خودش آن را تر ک کنیم.هر وقت برای دینمان احساس خطر  کنیم وهیچ راهی نداشته باشیم  جز هجرت کردن ؛[هجرت کنیم]،برایمان مفید است.

می گویند:”سیر وسلوک”؛حرکت می کنیم،به این حرکت می توان گفت :”هجرت ،ولی “یقظه “یعنی بیدار شدن .بیدار می شویم ولی هنوز حرکت نداریم .حرکت کردن به طرف مقصدی رفتن برای رسیدن به حکم خدا و رسیدن به کمال .این هم خودش یک نوع هجرت است.هجرت درونی است.هجرت در جهاد اکبر است .فقط بیدار شدن کافی نیست.مثلا ما متوجه می شویم که جایی دارد گناه می شود،نه این که جا بزنیم و زود آنجا را ترک کنیم ،امر به معروف ونهی از منکر هم بکنیم .دقت کنید اینجا جهادش[ یعنی امر به معروف ونهی از منکر] با توجه به مراتبش جلو برویم وقتی جواب نگرفتیم دیگر داخل معصیت نمانیم ؛این می شود”هجرت”.(سوره مبارکه نساء)

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

یک نظر

  1. Hats off to whoeevr wrote this up and posted it.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا