خانه / نبض زندگی در آیین بندگی / در عرصه اقتصادی به شدت نیازمند به تقوا هستیم

در عرصه اقتصادی به شدت نیازمند به تقوا هستیم

امام جمعه موقت تهران با بیان این مطلب که ما در عرصه اقتصادی به شدت نیازمند به تقوا هستیم تصریح کرد: برخی‌ها به چه دلیل در بازار احتکار می‌کنند؛ احتکارکنندگان دین، خداوند و قیامت را فراموش کرده‌اند و از بازار آشفته خائنانه سوء استفاده می‌کنند.

آیت الله خاتمی ادامه داد: هر گونه اخلال اقتصادی بی تقوایی است این که عده‌ای نبض ارز را به دست بگیرند و آب به آسیاب دشمن بریزند، بی تقوایی است

وی با بیان اینکه فشاری که امروز از سوی دنیای استکبار بر ما وارد شده است، یک جنگ تمام عیار اقتصادی است، تصریح کرد: این مردم در دفاع مقدس که سخت‌تر از این جنگ اقتصادی بود، مقاومت کردند. با ایمان به وعده های خدا این فشارها طول نمی کشد چون ملت ما امتحان داده که در فشارها فرسوده نمی شود و زندگی در فشارها را تجربه کرده است و به فضل خدا ملت ما آنها را فرسوده کرده و از میدان خارج می کند.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: البته منصفانه آن است که بگوییم بخشی از این فشارها ناشی از تحریم است، اما بخش‌های دیگر را ندیده نگذاریم اخلال گران اقتصادی را در داخل نیروهای امنیتی و اطلاعاتی ما شناسایی و برخورد کنند، از سوی دیگر نباید سوءتدبیرها را نادیده ببینیم من یک قوه را خطاب قرار نمی دهم، هر سه قوه محترم این نظام دست به دست هم دهند تا از فشار زائد بر این ملت بزرگ و فداکار کاسته شود.

وی ضمن انتقاد از برخی اختلافات میان مسوولان تاکید کرد: تنها راه حل این مشکلات تعامل و همدلی مسوولان با مردم است، مسوولان باهم تعامل کنند و بدانند این بگومگوهای رسانه ای شان دشمنان را شاد و دوستان را رنجیده می کند این را کنار بگذارند مسوولان محترم یک بار بازتاب حرف هایشان را در رسانه های خارجی ببینند و شادی آنها را ببینند انتظار می رود مسوولان با تعامل و همدلی مشکل را حل کنند، فرافکنی نه دردی را درمان و نه مشکلی را حل می‌کند، مردم می گویند مسوولان محترم ما انتخابتان کرده ایم و می خواهیم در حد توان مشکل را حل کنید این حق مردم است.

خاتمی با انتقاد از خبری که به نقل از وی توسط یک خبرنگار منتشر شده بود گفت: یک خبرنگار سهل انگار به دروغ از من گفت که خاتمی می گوید در برابر گرانی ها آخ هم نگویید دروغ به این بزرگی! مگر می شود من چنین چیزی بخواهم ؟ حرف من این است که برخورد دشمن پسند، نداشته باشیم، دشمن آشوب و بلوا می خواهد نمی گویم رنجش نداشته باشید، این حق شماست، اما دشمنان آشوب و وادار کردن مسوولان برای عقب نشینی از مواضع داشته باشند والا چه کسی می گوید آخ نگویید، اما نباید رفتار دشمن شاد کننده داشت به حمدالله مردم و اقشار مختلف جامعه ما همه یک صدا تا آخرین نفر و نفس و قطره خون پای این انقلاب اسلامی ایستاده اند.

وی با تمجید از عملکرد بازاریان در برابر نقشه‌های دشمنان گفت: بازاریان و اصناف کشور در صد سال اخیر در هر قیام مردمی که بوده است، نقش ستودنی و مثال زدنی داشتند، در نهضت ۱۵ خرداد این اصناف بودند که به میدان آمدند در طول سال های خفقان این اصناف تمام تلاش خود را برای پیروزی انقلاب داشتند و تاکنون هم همراه با نظام اسلامی بوده اند و خواهند بود و من یقین دارم بازاری های انقلابی ما نخواند گذاشت دشمنان انقلاب زخم خورده های انقلاب از اعتراض صنفی شان سوءاستفاده کنند.

آیت الله خاتمی در پایان خاطرنشان کرد: گفت: از همه مسوولان و قوه قضاییه انتظار می رود در این عرصه با اخلال گران اقتصادی و محتکران برخورد مناسبی داشته باشند، در این جا از قوه قضاییه در برخورد با اخلال گران ارز تشکر می کنم مردم هم توجه کنند پخش شایعات از ابزار مهم جنگ روانی است اعتنایی به شبکه های بیگانه دشمن نداشته باشند.

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا