خانه / نبض زندگی در آیین بندگی / دل وجرأت امر به معروف داشته باشیم

دل وجرأت امر به معروف داشته باشیم

جهاداکبر یعنی اینکه خوی حیوانی راکنار بزنیم.بعضی ها می ترسند،دل ندارند چه باعث ترس می شود؟ضعیف بودن ایمان .برای  یک امر به معروف ونهی از منکر می لرزیم . در جهاد ثانیه ای وقت مرگ پس وپیش نمی شودچه در جهاد اکبر وچه جهاد اصغر.در جهاد اکبر هم تا ایمان قوی نشده که بدانیم چه چیزی خداوند در برابر کارخیر برایمان قرار داده اند دیگر چونه نمی زنیم.دل برای امر به معروف کردن پیدا کنیم .اگر به خدا توکل کنیم دلدار ونیرومندمی شویم به خداوند بگوییم :خدایا! به خاطر شما آمدم همه موانع رامی خواهم بزنم کنار . خداوند می دانند که ما کجا مکر به کار می بریم ، کجا داریم می ترسیم ومی لرزیم وکجا نیتمان خالص است .

از صبح تا شب دور خودمان می چرخیم .مثل اسب عصاره.هم خدا می خواهیم هم عمه وخاله وخانواده.یعنی وقتی می رویم خانه یک فایل می بینیم جلسه معصیت است چکار می کنیم؟باید به روش صحیح تذکر بدهیم و اشکالات را بگوئیم .اگر قبول کردند که چه بهتر اگر نه بلند می شویم صله رحم را انجام داده ایم و همان سلام علیک کافی است.کجای این ترس دارد ؟درهمه کارهایمان کلک هستیم.اگر اینطور بی باک با شهامت برای خداوند کار می کریم خداوند خودشان وعده داده اند که به شما چیزی نشان می دهم که هیچ چشمی ندیده آیا ما به دنبال این نعمتها ی معنوی می رویم ؟ما مقام پرست نباشیم خوش گذران نباشیم تقوا داشته باشم از گناه کوچک وبزرگ بگذریم تا خداوند به فضلشان اگر صلاح باشد ذره ای درک مان را زیاد کنند. خداوند به ما نزدیکند ولی حجاب گناه نمی گذارد که بفهمیم.

صلی الله علی محمد وآل محمد

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا