خانه / حکیمانه / دنیا دار غرور است

دنیا دار غرور است

earth-fire-map

دنیا دار غرور است

دنیا دار غرور است یعنی دار گول زدن است .خیلی می خواهد از نظر روحی قوی باشیم که گول نخوریم .نسل امروز از درون شلوغ است ممکن است زود گول بخورد. در اصل خداوند عقل دادندکه چکار بکن وچکارنکن. زمانی که عقل را بکار نمی گیریم اشتباه می کنیم بعضی ها هم عاقل این دنیا هستند هم عاقل آخرت .آدمی که خود را خود کفا می داند احتیاج به هیچ چیز و هیچ کس ندارد.خیلی روی عقل خودمان حساب نکنیم که زمین می خوریم .این جور آدمها چیزی را قبول می کنند که خودشان قبول دارند. ۹۹درصد از ما آدمها تا بچه هستیم خوب حرف گوش می دهیم بعد که بزرگ شدیم یم گوییم “بزرگ شدم “؛ مگرخودم عقل ندارم؟ یک نفر همه چیز نمی داند مشورت هم لازم است. در مورد یک مطلب که نمی دانیم یک بار مشورت کنیم ، مرتب بپرسیم عمل هم نکنیم؟

بهترین کار، عاقلانه تریم آن است.هر مسلمانی که با عملش کر بیجا ک ند؛ ادمها را از اسلام دور می کند و این ضره ببه اسلام است. دشمن در بی دینی اش محکم است اما مسلمان در مسلمان یاش سست و

اکر کسی را به عنوان مشاور قبول داریم به حرفش گوش دادیم و عمل کردیم اگر نتیجه خوب شد الحمدالله اگر نتیجه نگرفتیم پای همه چیزش بایستیم.ما مدمور هب کار وانجام وظیفه هستیم نباید منتظر نتیجه(دلخواه خودمان) باشیم ولی معمولا برعکس کار می کنیم.؛ کار را انجام میدهیم بعد که درست از آب درنیامد (طبق میلمان نبود)، دیگران را مقصر می دانیم.

دوستی ودوست داشتن در عمل ثابت می شود که چقدر طرف ، تابع حرف حق ما هست و ما را قبول دارد یا نه . وقتی یکی حرف گوش کن نباشد هیچکش کاری از دستش بر نمی اید . حتی متخصص متعهد حتی خداوند . خداوند اختیار داده اند و نمی خواهند کسی را به زور هدایت کنند. به همین علت خداوند مهربان جهنم آفریدند چون به این بنده مهلت دادند ولی زیر بار حرف حق نرفت وخودش جهنم را خواست.

درکل به آدمها دو نوع ناراحتی می رسد یک نوع خداوند خواستند ، خداوند کردند اما خود آدم هم مقصر بوده است.در توحید فعل هیچ کاری بی اذن خداوند انجام نمی شود . اما چه کسی باعث اتفاق شد؟ بنده ی غافل.این بنده غافل با شصتش پشت کار را گرفت خداوند هم علیم بذات الصدور گمراهی خواستی؟ خداوند هم دادند.

خداوند می فرمایند یادم کن ولی ما یاد گناه می کنیم خداوند هم ، اذن می دهند. می گویند چرا بعضی ها کرو لال هستند یا چرا یکی از بزرگان فلان بیماری گرفته ؟

آدمهایی که کر ولال و یا کور هستند پیش خدای بزرگ خیلی قرب دارند.چشمهای اینها ناملایمات را نیم بیند ، گوشهایشان حرف ها ینا جور نمی شنود، زبانشان به حرف ناپسند باز نمی شود. بعضی از مسائلی که برای بنده ی خدا پیش می آید خداوند سر او منت گذاشته اند.

مثلا می گویند چرا علامه طباطبایی(علیه الرحمه) فراموشی گرفتند؟ این برای بزرگان فراموشی نیست اینجور بزرگان و دنیا را از یاد می برند وبهشت شان از همین دنیا شروع می شود برای آنها مراتب است ولی برای عموم یا آزامیش است یا کفاره گناه . در هر حالت “چرا ” نباید بگوییم (به خداوند اعتراض نکنیم)

 

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا