خانه / نمی از باران / اخلاق در قلمرو قران (سیره علوی) / راستگو تر از خدا در سخن کیست؟

راستگو تر از خدا در سخن کیست؟

 

۸۷-ترجمه:خداوندکسی است که هیچ معبودی جز اونیست،به یقین در روز رستاخیز که هیچ شکی در آن نیست شما را گیرد خواهد آورد و راستگو تر از خدا در سخن کیست؟(نساء)

*”لا اله الا هو” سعی کینم در آیات قرآن ،به این جمله که می رسید آن را کاملا جدا بخوانید.

“لا اله الا هو”مثل “لا اله الا الله “

“هو”این جا می گوییم:خدایا نمی دانم کیستی ولی می دانم که غیر از شما دیگر هیچ بزرگی در دنیا وراستگوتر از شما هیچ کس نیست و روز قیامتی هست.

دقت در این کلام ،شاید درک توحیدی مارا قوی تر کند.می گویند:”اگر در جایی قرار گرفتید و می خواهید ذکری را بگویید که[لب تکان نخورد و]جلب توجه نکند ،بگویید:”لا اله الا الله” .ذکر زبانی باعث می شود که قلب هم با آن کلام آشنا شود .شاید با فضل خداوند بزرگ ،توانستیم ذره ای از توحید را بهتر بفهمیم .توحید تنها به این معنی نیست که :خدا یکی است ودوتا نیست.تامعنی[عمیق] را نفهمیم به کلام “لااله الا هو”عشق پیدا نمی کنیم.

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا