خانه / نبض زندگی در آیین بندگی / راه را گم نکنیم

راه را گم نکنیم

(سوره مبارکه آل عمران)

۳۰-ترجمه:روزی که هر شخصی هرکارنیکو کرده همه را پیش روی خود حاضر بیند وآنچه بد کرده آرزو کند که ای کاش میان او و عمل بدش به مساقتی دور جدایی بود!خداوند شما را ازعقاب خود می ترساند که اودرحق بندگان بسی مهربان است.

اعمال ما ضبط می شود

*نوار خیلی از آنها که به رحمت خدا رفته اند می گذاریم وصدایشان را می شنویم این ضبط صدا است اعمال ما هم ضبط می شود.پس مواظب اعمال خود باشیم.

۳۱- ترجمه : بگو ای پیغمبر :”اگرخدا را دوست دارید از من پیروی کنید خدا دوستتان بدارد وگناهان شما را بر شما ببخشاید و خداوند آمرزنده مهربانست”.

از خدا و رسول او پیروی کنید

*ما دنبال راه می گردیم و می خواهیم میان راه گم نشویم اگر زندگی ابرار را خواندیم ودوباره به “چه کنم”گرفتار شدیم دیگر داریم خودمان را گول می زنیم .علم استاد واستاد واسطه است.تا

حالا چند کتاب در مورد عالم های دیگر خوانده ایم و چه چیزها در مورد آنها شنیده ایم ؟ آیا چیزی هم نصیبمان شده است؟رساله عملیه ی مجتهدی که مقلد آن هستیم را برا ی عمل کردن  تا آخر خوانده ایم ؟ما خودمان را گول می زنیم. استاد واسطه ای از طرف خدای تعالی؛استاد ازل خود خدای متعال هستند ولی آیا حرفهای استاد را در عمل به کار برده ایم تا چیزی نصیبمان شده باشد؟هیچ کس تشنه نمی نماند و اگرتشنه ماندیم تقصیر خودمان است که عمل نمی کنیم.

۳۲-بگو :”خدا و پیامبر او را اطاعت کنید”.پس اگر رویگردان شدند قطعا خداوند کافران را دوست ندارد .

ازفرامین الهی رویگردان نشویم

فرمان این عالم و آن عالم با هم فرق می کند یک نفر که ما قبولش داریم از ما خواهشی می کند که انجامش برای ما مقدور نیست؛ به او می گوییم معذوریم و نمی توانیم ولی فرمان خدا و رسول -واجب وحرام- را هر که اطاعت نکند کافر است .سعی شود غیر از کارهای واجب( مستحبات هم )درحد توان رعایت شود چون مستحبات نزد خدا وند خوش آیند ومکروهات ناپسندند پس در این موارد باید سعی خود را برای انجام یا ترک آن بکنیم ،تابع باشیم وچون وچرا هم نکنیم.

۳۲-به یقین خداوند ،آدم ونوح وخاندان ابراهیم وخاندان عمران را بر مردم  جهان برتری داده است.

بعضی بر بعضی برتری دارند

نام بعضی ازانبیاءدر قرآن آورده شده وگفته شده که بعضی بر بعضی برتری دارند.چرا می گوییم باید از ولی فقیه تقلیدکنیم وحرف شنوی داشته باشیم؟ما الان دقیقاً می توانیم بفهمیم که وقتی می گوئیم (به خاطر وجود ولی فقیه )دست خدا بر سرماست چرا می گوئیم؟علنا می بینیم که ملتهای دیگر وکشورهای دیگر دائم در جنگ وجدالند چرا؟چون ولی فقیه ندارند که آنها را راهنمایی کند. فرض کنیم دریک منزل که چند نفر عضو یک خانواده اختلاف عقیده ای پیش می آید وهیچکس حرف دیگری را قبول نمی کند اغتشاش بوجود می آید ودر این خصوص در نظر بگیریم کشورهای اسلامی را که هر کدام سازی می زنند و می گویند عیقده ما درست است وجنگ واختلاف راه می افتد.اینجاست که مسئله ولی فقیه پیش می آید که باید شخصی باشد اعلم از دیگران که به تشخیص همگان انتخاب شده و جوابگوی مشکلات باشد وراهگشادر درگیریها واختلاف نظرها در مسائل مختلف.

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا