خانه / حکیمانه / رمز پیروزی مردان بزرگ

رمز پیروزی مردان بزرگ

images کودک قاصدک

دوران جوانی دوران امید و آرزوست ، دوران نشاط و طراوت است. در این حلقه از حیات ، دورنمای آینده زندگی برای هر جوانی مانند رویا های شیرین در برابر دیگان پر فروغش مجسم می گردد. فکرها می کند، نقشه می ریزد و آرزوهای بلند در مغز خود ترسیم می کند.

ولی چه بسا دوران جوانی فردی سپری می گردد و پیری او فرا می رسد اما او هنوز به کوچکترین آرزوی خود نرسیده است. گاهی بر خلاف انتظار ، بعضی ها به پیش از آنچه آرزو می کنند نائل می گردند و تمام رویا ها ی شیرین آنها صورت خارجی پیدا می کند.

به طور مسلم شکست آن یکی و پیروزی آن دیگری بی علت نیست و علت هر دو را باید در درون زندگی آنها جستجو کرد.

مطمئن باشید آن فرد موفق و پیروز از طریقی وارد صحنه زندگی شده که آن طریق ، پیروزی او را تضمین کرده ولی آن دیگری که شکست خورده غالبا بر اثر اشتباهات و راههای غلطی بوئده که با پای خود پیموده است….

راز موفقیت مردان بزرگ و سرّ کامیابی آنهایکی دو تا نیست . البته قسمتی از کامیابی آنها مرهون استعداد های باطنی و نبوغ فکری است که به طور وراثت یا به علل دیگر به آنان رسیده است و نا گفته پیداست که این گونه عوامل قابل تحصیل نیست؛ بلکه موهبتهایی است که خداوند برای نظام آفرینش در اختیار انها گذارده است.

…اگر[جوان یا هرشخص دیگر] بحد نوابغ جهان نرسد، می تواند یک فرد ممتاز و مبدء آثاری برای اجتماع خود باشد.این موفقیت خود در خور تحسین است و بیشتر جوانان براثر گم کردن راه ترقی از این موفقیت محروم میشوند

[گزیده ای از عوامل و رموز کامیابی مردان بزرگ جهان را به طور خلاصه و فهرستی در این سایت وارد می کنیم .]

فهرست

نخست: عوامل حقیقی کامیابی

کار د رخور ذوق و استعداد

کار و کوشش وفعالیت

ایمان به هدف

استقامت و پشتکار

تمرکز فکر

نظم  وانضباط

کار را از جای کوچک شروع کنیم

از پیرویهای نسنجیده بپرهیزیم

شور و مشورت

تاریخ یا آزمایشگاه بزرگ زندگی

استفاده از فرصت

قاطعیت وتصمیم

آشنایی به اوضاع زمان

تجربه اندوزی از شکستها

شهامت و شجاعت

فداکرای و از خود گذشتی

مشکلات و مصائب

واقعیات را آن چنانه هست بشناسیم

انعطاف پذیری در برابر حوادث

اتقان در کار وعمل

بخش دوم:

عوامل موهوم پیروزی

بخت و اقبال

در انتظار تصادفها

سر نوشت به معنای غلط

بزرگ زادگی

(منبع: حغفر سبحانی، رمز پیروزی مردان بزرگ)

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

رفتن به بالا