زینت چیست؟

 ۱۴ -ترجمه:دوستیِ خواستنیها(ی گوناگون) از زنان و پسران و اموال فراوان از زر و سیم  و اسبهای نشاندار و دامها وکشتزارها برای مردم آراسته شده لیکن این جمله مایه تمتع زندگی دنیا ست وحال آن که فرجام نیکو نزد خداست.(سوره مبارکه آل عمران)

زینت چیست؟

 *دنیا و هرچه در آن است زینت و از بین رفتنی است. مطالب را از طریق گوش و چشم می گیریم ولی معنی آنها را  نمی فهمیم.خوب دقت کنید؛دنیای محمود را خدای تعالی آفریده اند. ما زنها فکر می کنیم زینت یعنی فقط طلا ؛ ولی از اول تا آخر، هر چه در دنیا هست ؛ مزرعه،زن،شوهر،پول،کشت وکار،و هر کار دیگر از جمله قرآن خواندن و دعا وکلاً ا نجام هر کاری – مستحب یا غیر آن – که مانع ا نجام واجبات شود حکم زینت را دارد و می تواندحجاب شود و ما را گول بزند.

گول دنیا نخوریم

در هر کاری باید نظم رعایت شودمثلاغذا نباید بسوزد، بچه لباس پاره نباید بپوشدو… این خوب است که یک نفر خیاطی بلد باشد وبرای خانواده خیاطی کند ولی اگر باعث شد تا اذان طول بکشد و نماز اول وقت خوانده نشود ، همین هم زینت دنیاست وباید مواظب باشیم که دنیا مارا نبرد.در علم اخلاق ظریف کاری زیاد است نفس القاء می کند که برای خانواده کار کن،خیاطی، بافتنی،آشپزی … همه اینها خوبست ولی تا حدی که جلو ما را جهت خواندن چند آیه از قرآن در روز را نگیرد و یا جلوی به جا آوردن  نافله ها را نگیرد. دنیا بازیچه است حواسمان باشد که ضمن رسیدگی به شوهر و بچه وکارهای دیگرگول دنیا نخوریم.

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا