خانه / نبض زندگی در آیین بندگی / اسلام یعنی تسلیم کامل…

اسلام یعنی تسلیم کامل…

اسلام یعنی تسلیم کامل در برابر خداوند متعال و دستورات ایشان .

قرار شیعه واقعی این است که حکم شریعت را انجام دهد و بفهمد و به عنوان یک شیعه به دیگران هم یاد بدهد . از جمله نکات اینکه ما باید از نه سالگی واجبات خود را حساب کنیم مثل (  نماز قضا ، روزه قضا ، خمس ، زکات ، حج ، رد مظالم ) . عاشق رفتن به حج باشیم اکثرا” واجب الحج هستیم . سعی کنیم در تمام کارها خلوص داشته باشیم .

اگر پرسیده شود چرا مسلمانید ، می گوئیم چون پدر و مادر ما مسلمانند . ما اگر مسلمان واقعی شویم ، می توانیم علت حقیقی مسلمان بودن را که همان توحید و شناخت واقعی خداوند است را درک و بیان کنیم .

ادیان مختلف برای خود محترم هستند چون در زمان خودشان کامل بوده اند بعد از حضرت رسول ( صلی الله علیه و آله و سلم ) دین کامل نیامده ا ست همه باید مسلمان شوند ، چون کامل ترین و آخرین دین می باشد و تا ابد در مورد همه دستورات کامل ترین است .

باید خیر خواه ، تلاش گر و خستگی ناپذیر باشیم . هرکس حکم خداوند را کنار گذاشت به همان اندازه شیطان است .

مسلمان وقتی ایمان وارد قلبش شد ، راستگو می شود . نباید دروغ بگوید . راستگوئی یعنی اینکه حتی با فکرمان هم دروغ نگوئیم . ما از کسی بدمان می آید پشت سر او غیبت می کنیم ولی در مقابلش دو روئی کرده ، دروغ می گوئیم و اظهار خوشحالی می کنیم که این وارد جانمان می شود .

صابر باشیم نه اینکه وقتی نمت را از دست دادیم ، ناشکری کنیم . خداترس و خاشع باشیم ( فکر نکنیم که ما خدا را نمی بینیم او هم ما را نمی بیند ) دروغ ، غیبت و غیره همه کارها را به خاطر ترس از مردم می کنیم .

خاشع ، یعنی ذلیل شدن در مقابل خداوند . هر که ثمرش بیشتر است ، سرش خم تر است ( درخت پر بار ) .

خاضع : قلب پاک داشتن ( موسی و شبان ) .

حرف خودت را کجا می شنوی ، آنجا که حرف دیگران را شنیدی ( کسی که صحبت دیگران را پیش ما می کند ، صحبت ما را پیش دیگران می کند ) . چهل روز نماز و روزه قبول نیست در صورت غیبت تا حلال بودی بطلبیم . تنها راه غیبت نکردن این است که دو نفر هستیم ، حرف نفر سوم زده نشود چه خوب و چه بد . چون حرف خوب هم در مورد شخص سوم ، شنید اگر راضی نباشد می شود غیبت .

تمایلات حرام یعنی از هرچه حرام است دوری کنیم . با غذای شبه ناک روزه را باز نکنیم .

دین ما ، دین اعتدال است ( حد وسط ) . اعما مستحبی در حد توان و مقدور انجام شود ( با نشاط انجام شود ) .

اگر در این راه مطالب را کم فهمیدیم و یا افراط کنیم به خود ضربه زدیم .

اگر احکام را بد فهمیدیم و بد پیاده کردیم ، به اسلام ضربه زدیم .

در حد توان خود باید مسائل را فهمیده و عمل کنیم ، نه کم و نه زیاد .

اسلام ناب امام یعنی گول نخوریم و گناه نکنیم ( نمی شود هم گناه کنیم و هم خداوند را بخواهیم ) .

واجب و حرام

از نظر کلی همه علما در حکم واجب و حرام ، هم قول هستند ولی در غیر آن حکمشان کمی فرق می کند  .

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا