خانه / نبض زندگی در آیین بندگی / شکر و سپاس برای خداوند

شکر و سپاس برای خداوند

خلاصه :

“بسم الله الرّحمن الرّحیم “یعنی خدایا با نام تو شروع کردیم که به سوی تو بیاییم و باتو صحبت کنیم یعنی همه زندگیمان بشود آغازبانام خدا .

“الحمدالله رب العالمین

یعنی ی که پروراننده ،مربی و معلم هردوعالم دنیا و آخرت هستند. کسی که از خدا ترسید از هیچ کس نمی ترسد پس اوامر الهی را به خاطر ترس از دیگران پشت سر نیاندازیم زیرا که مالک روز جزا خدا هستند و بس ،”مالک یوم الدین”.

وقتی می گوییم “ایاک نعبد و ایاک نستعین”یعنی فقط تو رامی پرستیم،نه فرزند و نه شخص و شوهر و پدر و مادر و …

و بعد می گوییم “اهدنا صراط المستقیم “که یعنی خدایا راه مستقیم را به من نشان بده نه قلب مهر خورده و چشم کور و گوش کر و نه گمراهان (یعنی همان کسانی که می گویند مسلمانیم ولی مسلمان شناسنامه ای هستندنه مسلمان واقعی).”اهدنا الصراط المستقیم “راه کسانی که چشم حقیقت بینشان باز است خودمان را محاسبه کنیم ببینیم چقدر حکم خدا را انجام می دهیم . اگر گناه نکنیم- به کمک خدای متعال- به حقیقت می رسیم . استاد ازل ،خدا ی تعالی هستند .

“صراط الذین انعمت علیهم غیر المغضوب علیهم و لاالضالین”راه آنان که گرامی شان داشته ای ،نه راه مغضوبان و نه راه گمراهان .

از خداوند می خواهیم که راه عبد بودن و در جوار قرب او قرار گرفتن رادر این دنیا نصیبمان کند وهمینطور نعمت بزرگ مغضوب و ضالین نبودن را.

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا