خانه / نبض زندگی در آیین بندگی / همه کارها به دست خداوند است

همه کارها به دست خداوند است

مالک:

“روزی که هیچ کس مالک هیچ چیز برا ی کمک به دیگری نیست،و .”[۱]

خداوند خطاب به انسان هامی فرمایند:”لااکراه فی الدین “[۲].ولی اعمال مان حساب و کتاب دارد وجزای اعمال نیک وبد به دست اوست. کسی که به مالکیت خداوند معتقداست به جز خداوند از هیچ کس نمی ترسد،تحت تأثیر افرادی که به احکام الهی عمل نمی کنندقرار نمی گیرد و استقامت خود را از دست نمی دهد.ما بنده کسی نیستیم بنده ی خدای بزرگ هستیم.

خلوص و پایداری در این راه بسیار مهم است. خداوند بنده عاشق را خاضع و سپس خاشع  می کنند تا زمانی که ان شاءالله حضرت عزرائیل- علیه السلام -را با شادمانی ملاقات کند.

مالک کیست؟مالک کل عالم خداندبزرگ هستندو ماهم که جزءاین عالم هستیم بنابر اختیاری که از طرف خداوند به ما داده شده است،مالک خود هستیم به صوت امانت. و موظفیم که این ملک را با امانت داری صحیح به مالک اصلی آن برسانیم روز ی که قیامت بر پا می شود.[۱] سوره مبارکه انفطار-آیه ۱۹

[۲] سوره مبارکه بقره –آیه ۲۵۶

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا