خانه / نمی از باران / اخلاق در قلمرو قران (سیره علوی) / شما را به جز خدا یار و یاوری نیست

شما را به جز خدا یار و یاوری نیست

خدا

شما را به جز خدا یار و یاوری نیست

۱۰۷- ترجمه:آیا نمی دانندکه پادشاهی آسمانها و زمین مختص خداوند است و شما را به جز خدا یار و یاوری نخواهد بود؟

*یعنی اگر حس کنیم کل عالم دست خدای بزرگ است احساس کوچکی و ذلت بیشتری می کنیم ومَن ،مَن نمی کنیم.خودمان می دانیم چه کاره هستیم به دیگران کاری نداشته باشیم ،کسی را با کسی مقایسه نکنیم،خداوند به هر کس یک توانایی داده اند حواس مان به خودمان باشد .

۱۰۸- ترجمه:آیا ارادۀآن دارید که شما نیز از پیغمبر خود در خواست کنید آنچه را که یهود از موسی خواستند در زمان گذشته؟وهر که ایمان را مبدل به کفر گرداند،بی شک گم کرده است راه راست را.

*به نسبت نادانی مردم معجزات بیشتر بوده است ، در زمان پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله معجزاتی که مردم نادان می خواستند ببینند مانند زمان حضرت موسی و عیسی علیهم السلام نبود با منطق و برهان ایمان می آوردند. اگر بخواهیم با وجود قرآن، احکام خداوند را کم و زیاد کرده ، بهانه گیری کنیم و طبق هوای دل حکم خداوند را پیاده کنیم؛ مسلمان واقعی نیستیم. یهودیان بهانه می گرفتند و از حضرت موسی علیه السلام در خواست سیر و پیاز به جای مرغ و نعمات دیگر می کردند.

۱۰۹- ترجمه: بسیاری از اهل کتاب آرزو دارند که شما را از ایمان به کفر بر گردانند به سبب رشک و حسدی که بر ایمان شما برند بعد از آنکه حق بر آنها آشکار گردید ،پس اگر ستمی به شما رسید در گذرید و مدارا کنید تا فرمان خدا برسد که البته خدا بر هر چیز قادر و تواناست.

*به مسلمانها انواع تهمت ها می زدند،چه کسی باور می کند؟کسی که از اسلام ناب خبر ندارد ،وظیفۀ ما مدارا کردن است و اگر آگاهی کامل از دین داشته باشیم نمی توانند[عقیدۀ] ما را بر گردانند.

حضرت امام خمینی قدس سره الشریف شب تولد حضرت مسیح علیه السلام برای اهالی نوفل لوشاتو که مسیحی بودند هدیه فرستادند این درس است که با اهل کتاب رفتار درست و خوب و خدا پسندانه داشته باشیم اما جذب آنها نشویم .اسلام ناب در رفتار یک شیعه واقعی پیدا است.

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا