خانه / نبض زندگی در آیین بندگی / شهید مدر س ؛ نماینده مجلس

شهید مدر س ؛ نماینده مجلس

شهید مدری شماره ۶)

شهید مدر س ؛ نماینده مجلس

عرض کردم:آقا والله ،بالله با این گاری فکسنی راهی شدن به صلاح نیست .آقا گفت :بنا نیست که کالسکه قنسول روس دنبالمان بیاید.مگر کرور کرور نفوس این مملکت با کالسکه وماشین دودی سفر می کنند که ماعقب افتاده ایم.

-قربانتان بروم!صحبت برسر عقب افتادن وجلو افتادن نیست،خداکه نفرمودند در این زمستان سیاه بااین لکنته راه بیفتیم طرف تهران.

-علی آقا!فرض کن گرفتاری سختی برای توپیش آمده،مثلا خدای ناکرده خانه ات آتش گرفته ،نه،دردانه ات مریض شده وتو فرستاده ای سراغ یک نفر برای کمک .اگر اوسرمای زمستان وسختی راه را بهانه کرد،توچه کار می کنی ؟

آقا این موضوع چه دخلی به تهران رفتن شما دارد؟

نفوس ایران گرفتار کرب وسختی شده ،اجانب از یک طرف،نابکاران داخلی از یک طرف.خلاصه مردم ایران همچو سختی که دراین روزگار به خود می بیند تابه حال ندیده،حالا در چنین وضعی مجلس شده خانه ملت،خانه امید ملت،ملت به این بنا امید بسته،توقع دارد از نمایندگانش که کمکش کنند،توقع دارد از علمای اسلام که یاری اش کنند.حالا تو می گویی هل من ناصر ملت ایران را نشنیده بگیرم که چی شده ؟هوا سرد است؟که گاری ام لکنته است؟(منبع:او یک مدرس بود-مهدی آقایی)

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا