صبر ونماز

 

۴۵-ترجمه:از شکیبایی و نماز یاری جویید و به راستی این کار گران است مگر بر فروتنان.(سوره مبارکه بقره)
*”یاری جویید از خدا “،خدایا کمک کنید ،دستم بگیرید،گم نشوم ،به خودم واگذارنشوم،نه این که بگویم من آدم خوبی هستم،”من” شیطان است،این “من” باید گم شود. مبادا از خودمان راضی باشیم،دل مان خوش نباشد که صدقه می دهیم ونماز می خوانیم،نا امید هم نباشیم؛ خوبی حد ندارد. یاری جوییم از صبر ،صبر اقسامی دارد:صبر بر عبادت، صبر بر معصیت ،صبر بر مصیبت . که هر کدام از ما بعضی از آنها را داریم.
حضرت امام صادق- علیه السلام- می فرمایند:
“صبر نسبت به ایمان مانند سر است نسبت به بدن که چون سر برود تن هم می رود همچنین اگر صبر برود ایمان می رود.”
صبرخیلی مهم است اگر نداشته باشیم ایمان حفظ نمی شودو موقع مردن آن رااز دست می دهیم . اگر هیشه شاکر باشیم صبورمی شویم.حالا چرا صبر بر نماز ،ما که نماز می خوانیم چه ربطی به صبر دارد؟اگر مداومت بر هرکاری داشته باشیم دیگر آن کار خیربرای ما مشکل نمی باشد و ملکه می شود.
افراد پیر؛زمین گیر و اسیر زمین هستندخانم مسنی (۹۰ساله) که در جوانی قد بلندی هم داشتندحالا پوست و استخوان شده اندو در رختخواب هستند – دخترشان از ایشان پرستاری می کند _ ایشان چون در تمام مدت عمر ،بایاد خدا و [درحال]عبادت بوده اند،”بسیار خوب کار می کنند” و حرف ها همان حرف های الهی و خدا پسندانه است و سر حال و خوش برخورد…
چه کسی در پیری خرفت می شود ؟کسی که عادت به کار کردن برای خداوند بزرگ ندارد .
حضرت محمد (صلوات الله علیه و علی آله)می فرمایند:
سه چیز فراموشی رااز بین می برد و حافظه می آورد:تلاوت قرآن،مسواک زدن و روزه گرفتن.

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا