غیبت

images

 

 

 

 

غیبت

غیبت کننده و غیبت شنونده مثل هم هستند؛ هر دو، گوشت برادر مرده می‌خورند. شنونده کمک می‌کند به غیبت کننده که هر روز یا ساعت به ساعت گوشت برادر مرده بخورد ، [با گوش دادن به غیبت،‌ دارد می‌گوید] بخور ما هم کمکت می‌کنیم.
حتما این نیست که یک آدم باشد و با او حرف بزنیم وغیبت کنیم خودمان با خودمان حرف می‌زنیم و غیبت می‌کنیم. کل اعضا و جوارح باید حیا داشته باشند. همه به حق الناس گرفتار می‌شویم حتی مؤمن هم گرفتار می‌شود بعد می‌گوییم به خاطر خداوند گناه کردم. ممکن است کسی با افکارش غیبت کند؛ فرق ندارد[که با زبان غیبت کنیم یا با افکار]. حتی ممکن است با دیدن جماد یا گیاه یا حیوان در فکرمان غیبت کنیم. مثلاً قابی را خانه کسی دیده‌ایم به خود بگوییم این قاب را گذاشته اینجا که همه ببینند و بگویند چقدر هنرمند است. یا اینکه مهمان بیاید خانه ما،کثیف کند و برود یا ما برویم صله رحم و چیزی ببینیم و در فکر درباره آنها حرفی بزنیم ؛[در ینصورت] غیبت کرده‌ایم و گوشت برادر مرده خورده‌ایم. واقعا چکار کنیم؟ در یک مخمصه گیر کردیم، مخصوصاً الان که مسائل سیاسی خیلی زیاد شده، مگر می‌شود ارتباط را هم قطع کرد؟ به خاطر خداوند غیبت گوش می‌دهیم که ارتباط را قطع نکنیم؟!
در مقاومت برا ی گناه نکردن ضعیف هستیم. خصوصاً در گناه های ریز که به چشم نمی‌آید؛ غیبت که گناه کبیره و از زنا بدتر است. می‌خواهیم احوال کسی را بپرسیم بلافاصله در مورد یکی دیگه حرف می‌زنند نباید اجازه دهیم؛ باید بلافاصله از او دفاع کنیم؛ بعد می‌گوییم تقصیر او بود[که غیبت کردیم] تقصیر خودمان را گردن کسی نیندازیم.[گناه می کنیم] بعد می‌گوییم به خاطر خداوند گناه کردم، خداوند این را نمی‌خواهند

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا