خانه / نبض زندگی در آیین بندگی / فرقی بین زن ومرد نیست!!

فرقی بین زن ومرد نیست!!

۳۵-ترجمه:سورۀ مبارکۀ احزاب :مردان وزنان مسلمان و مردان و زنان با ایمان، و مردان و زنان عبادت پیشه،و مردان و زنان راستگو، و مردان و زنان شکیبا ، و مردان و زنان فروتن، و مردان  و زنان صدقه دهنده ، و مردان  و زنان روزه دار ، و مردان و زنان پاک دامن، و مردان و زنانی که خدا را فراوان یاد می کنند .خدا برای همۀ آنان آمرزش و پاداش بزرگ فراهم ساخته است.

پس فرقی بین زن و مرد نیست،[این تفاوت ها]ظاهر امر است چیزی که[برای فهمش] عقل کوچکمان قد نمی دهد .می فرمایند: مسلمان، هردو ؛ با ایمان، هر دو ، این علامت پاداش بزرگ است ببینید مشق شب برای آخر ماه مبارک که دست پر همیشه همین جوری باشیم،همیشه همین جوری دعا کنیم،همیشه همین جوری بمانیم،باخواندن آیات قرآن.ان شاءالله این برایمان مبارک است،ماه مبارک.ان شاءالله که خداوند ،همه ماه ها ،همۀروزها وهمۀلحظه هارا برای همۀمسلمان ها مبارک کنند.ما هم کوشش کنیم.

مسلمان هر دو،با ایمان هر دو،عبادت پیشه هردو،راستگو.این ها خیلی صفت های بالایی هستند،راحت نیست.ما تا گرفتارمی شویم دروغ مصلحت آمیز ؛می گوییم .خودمان هم می گوییم :”دروغ “ولی مصلحت آمیز. راستگویی را از دست می دهیم.

شکیبا ،تاکم و زیاد می شود اشکمان در می آید .خدایا ،چرا ؟…

فروتن نیستیم ،متکبریم.

صدقه دهنده ،بخیلیم به موقع اش،خسیسیم، می گوییم:” پول نداریم،حالا کفش بچه ام چه طور می شود؟برا ی کوری و پیری ام گذاشتم”..شاید کور نشدیم شاید پیر نشدیم…ببینید شیطان چطور می اید و وسوسه می کند.روزه دار ،دقت کنید چه روزه داری؟

حدیث:روزۀ قلب بهتر از روزۀ زبان ،روزۀ زبان بهتر از روزۀ شکم[۱]

روزه قلب ،روزه دار قلبشاید یکی مریض باشد واصلا نتواند روزه بگیرد ،پس این اصلا روزه دار نیست؟شاید کسی هم باشد که تمام روزه های مستحبی را بگیرد.روزه دار است؟شاید ریا داخلش باشد ؟خدا کمکمان کند.

پاک دامن،این هم خیلی مهم است .پاک دامن فقط به یک مسئله نیست.اگر ما با نامحرم، نرم صحبت کردیم،پاک دامن نیستیم؛پاکدامن زبان نیستیم.اگر به حرف های نامحرم زیادی گوش دادیم،پاک دامن نیستیم،پاک دامن گوش نیستیم.دست و بقیۀ اعضا و جوارح هم همین جور. اشتباه نکنیم  که فقط به یک مسئله ربطش بدهیم.و خداوند را فراوان یاد می کنند،ذکر کثیر .خوشا آنان که دائم در نمازند ما حالا چه چیز را فراوان یاد می کنیم؟دنیارا،کل دنیا را زیاد یاد می کنیم.یک خبری بشود دست وپایمان راگم می کنیم یک خبر کوچک از نماز اول وقت مان جا می مانیم.برای کار دنیایی،قبول نیست. این جوری خدارا ذکر نکردیم،چه خواسته فراوان.می فرمایند:”فراوان”؛نمی گویند:زیاد یاد کنید،فراوان یاد کنید ما کم ،هم زورمان می آید پناه بر خدا پاداش بزرگ دارند به همه پاداش بزرگ نمی دهند جز اینکه خاص باشند افراد خاص.ان شاءالله که صفت رحیمیت خداوند شامل همه مابشود.به همین راحتی به کسی نمی دهند.باماه مبارک وداع کنیم.مشق خوبی داشته باشیم وتا آخر عمرمان هم این مشق راحفظ کنیم.[۱] غرر الحکم-۵۸۹۰

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا