خانه / نبض زندگی در آیین بندگی / فکر گناه نکنیم ،به گناه فکر نکنیم

فکر گناه نکنیم ،به گناه فکر نکنیم

فکر گناه هم ما را از راه معرفت باز می دارد . هروقت احساس ذلت و خواری کردیم در مقابل خدای خود ، آن موقع خوشحال باشیم و هر وقت اسم « من » آوردیم همانجا ضربه می خوریم .

تقوی چیست ؟ نگه داشتن خود از کلیه گناهان اعم از کبیره و صغیره اگر اصرار کردیم بر گناهان صغیره ( پناه بر خدا ) کم کم کبیره می شود و روی هم جمع  می شود . حالا چرا صغیره تبدیل به کبیره می شود ؟ چون به مرور که گناه صغیره انجام شد و کنترل نشد ؛ حجب و حیا در مورد انجام گناه کــم می شـــــود وبــــه

جــایی می رسدکه گناه کبیره نیز گناه محسوب نمی شود ما هزاران ظلم به نفس داریم که گناه صغیره هم در آن است و همین ظلم به نفس اجازه به ما نمی دهد که پرواز روح داشته باشیم . باید به خودمان سخت بگیریم که گناه صغیره نیز انجام ندهیم . برای بخصوص افرادی که در راه تزکیه نفس هستند گناه صغیره نیز بزرگ است که سعی شود انجام نشود .

مسلمان شیعه ای که نکات مربوط به یک شیعه را انجام ندهد ، شیعه نیست تا از گناه دور نشویم از آن عالم چیزی نمی فهمیم . ذکر تنها کافی نیست . ازدرون خالی از گناه شویم و با صفات حسنه آن را پر کنیم و روی آن صفات حسنه را بازره ذکر و اعمال خیر بپوشانیم تا انشاء الله جواب بگیریم .

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا