خانه / نبض زندگی در آیین بندگی / قرآن به سبک “باربی”؟!

قرآن به سبک “باربی”؟!

نمی دانم یک خبر کافیست تا به خود بیاییم یا باید فاجعه ای رخ دهد تا تکانی به خود بدهیم. خبراین است:

 

فاطمه افضلی

نمی دانم یک خبر کافیست تا به خود بیاییم یا باید فاجعه ای رخ دهد تا تکانی به خود بدهیم. خبراین است:

قرآن «باربی» وارد بازار شد!

قرآن باربی

قرآن باربی

قرآن باربی

تیتر خبر به تنهایی برای سوختن یک “مسلمان” کفایت می کند. تا کی می خواهیم بنشینیم و نظاره گر شبیخونی باشیم که نه فقط فرهنگ ما را، که دین و آیین و سنت ما را نشانه گرفته است؟

تا کی می خواهیم دشمن را به خاطر کاری که انجام می دهد سرزنش کنیم؟ آیا “همیشه پای دشمن در میان است”؟؟؟ خیر. دشمن وظیفه ای دارد که آن را به خوبی انجام می دهد. ما نیز وظیفه ای داریم اما …

گوشه ای می نشینیم و دست پشت دست می زنیم که ” ای داد، ای بی داد، دشمن این کار را کرد، دشمن آن کار را کرد” این نهایت کاریست که از ما بر می آید؟!

بس است نشستن و نظاره کردن

بس است بی غیرتی و خمودگی

بس است منتظر بودن برای این که فرد دیگری کاری کند

بس است ….

چرا ما نباید دست به کار شویم و ظرفیت های دینمان را در راه “جذب” استفاده نکنیم؟ اسلام این همه پتانسیل های جذاب دارد. چرا باید بگذاریم از دینمان چهره ای خشن به نمایش گذاشته شود؟ چرا به دنیا نشان نمی دهیم که دین ما و پیامبر(ص) ما، سراسر رحمت اند و زیبایی؟

این جامعه، این جهان همه و همه نیازمند کار فرهنگی اند. و چه فرهنگی بالاتر و بهتر از “فرهنگ اسلام”؟ اول به خود و بعد به دیگران و مسئولین می گویم، نمایاندن جذابیت های “اسلام” را آغاز کنیم. و در ابتدا “کودکانمان” را دریابیم.

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا