خانه / مناسبت ها / میلاد حضرت فاطمه معصومه علیهاالسلام

میلاد حضرت فاطمه معصومه علیهاالسلام

حضرت معصومه

میلاد حضرت فاطمه معصومه علیهاالسلام

کریمه اهل بیت علیهم السلام

انسان در اثر عبادت و بندگی خداوند متعال می تواند به جایی برسد که مظهر اراده حق و واسطه فیض الهی گردد؛ این ثمره عبودیت و اطاعت کامل از ذات اقدس الهی است چنانچه خود در حدیث قدسی می فرماید: “فرزند آدم …مرا اطاعت کن تا تو را چنان نمایم که (به عنایت من) هر آنچه را اراده کنی همان شود”.

حضرت امام صادق علیه السلام هم می فرماید: “بندگی خداوند گوهری است که نهایت و باطن آن فرمانراویی بر موجودات است.

اولیاء خداوند متعال که در راه بندگی و اطاعت گوی سبقت را از دیگران ربوده و این راه را خالصانه پیموده اند هم در زندگی پر برکت خویش و هم بعد از آن ، منشأ کرامات و عنایاتی بوده اند که آثار یک عمر اخلاص و وارستگی آنها است.

و از دیر زمان آستان قدس فاطمی منشأ هزاران کرامت و عنایت ربّانی بوده است . چه قلب های نا امیدی که سر شار از امید به فضل و کرم الهی و چه دست های تهی که سرشار از رحمت ربوبی و چه انسانهای بریده از همه جا و نا امید از همه کس که با دلی شاد و روحی پیوسته به ابدیت از درگاه پر فیض و کرم این کریمه اهل بیت علیهم السلام برگشته و برای خود زندگی بر اساس ایمانی مستحکم به ولای اولیا ء حق ، بنا نهادند.

این ها همه ، نشانه بزرگی و عظمت روح آن بنده شایسته و پیوسته به منبع فیض و کرم بی پایان خدای فیاض و کریم است .

 

میلاد پر برکت این بانوی بزرگوار بر همه جهانیان که نام انسان بر آنهاست و بویی از انسانیت بردند مبارک باد

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا