خانه / نبض زندگی در آیین بندگی / نه فکر بهشت باشیم نه جهنم!

نه فکر بهشت باشیم نه جهنم!

۱۵  -ترجمه:بگو :”آیا شما را به بهتر از اینها خبر دهم؟برای کسانی که تقوی پیشه کرده اند نزد پروردگارشان باغهایی است که از زیر درختان آنها نهرها روان است در آن جاودانه بمانید و همسرانی پاکیزه و(نیز)خشنودی خدا را دارند وخداوند به امور بندگان (خود) بیناست.(سوره مبارکه آل عمران)

تقوی

حضرت علی علیه السلام می فرمایند:”چند نوع  بنده داریم ،آزاد،مزدور (عبادت به خاطر بهشت )و برده(عبادت از ترس جهنم”).  بنده ای زیرکتر است که جذب چیزی نشود که به خاطر آن  عبادت کند وعبادتش آزادانه باشد.مثلا بچه  درس می خواند برای نمره ؛بیست هم می گیرد ولی اگر فکر کند که وظیفه او درس خواندن وکسب علم است بدون اینکه به نمره فکرکند، خیلی خوب وعمیق درس  می خواند؛ فکرش مشغول نمره نمی شود بیست هم می گیرد اگر هم بیست نشدمضطرب نمی شودچون وظیفه خود را انجام داده است.

بهشت می روم یا نه؟ این فکرها مثل غبار روی دل را می گیرد پس وقتی به آیات عذاب رسیدید دقت و توجه کنید و به آیات بهشت که رسیدید جذب نشوید در این راه اگر حواس پرت شد  اشکال دارد .درک عظمت خداوند مهم است.

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا