خانه / نبض زندگی در آیین بندگی / همه خوبی ها از خداست

همه خوبی ها از خداست

۷۹-ترجمه :هر چه از خوبیها به تومی رسد از جانب خداست؛وآنچه از بدی به تومی رسد از خود توست ؛و تورا به پیامبری ،برای مردم فرستادیم،وگواه بودن خدا بس است.

اینجامی فرمایند:”هر چه خوب،از طرف خدا وهر چه بد است ازطرف خودمان هست.”  آزمایش هایی که می گوییم” آزمایش خداوندبزرگ است” و درجه ومقام هست؛مراتب دارد.   حالا یک مسئله هست،همین اجر و مقام هم ،آیا درجه اگر کم باشد؛درجه به ما می دهند؟

نه ،ببینید می گویند  شاگرد اول،دوم ،سوم . یک شاگرد سوم است می گویند ،اگر دفترت راخوب نوشتی،دو تا اضافه می کنم ؛درست شد؟این دو نمره کمک می کند از شاگرد سومی می رسد به شاگرد دومی. اینجا کار بد نکرده ،کار خلاف نکرده ،جواب مسئله را غلط نداده است.[کار خوب کرده و بالا رفته]

بزرگان می دانند که این مشکلاتی که پیش می آیدآزمایش است،کارشان یک “ترک اولی”بوده است.مثلا ترک مستحبی بوده است. اگر مستحب انجام داد،درجه بالا می رود.اگر انجام نداده یک مسئله  [و مشکل به عنوان تَنَبّه] پیش می آید،که این مستحب راهم انجام بدهند.پس ما چون عقلمان قد نمی دهد دخالت هم نباید بکنیم.که چرا اینطور شد؟چرا اینطور نشد؟پس،چه می شود؟هر چه خوبی هست از طرف خدای بزرگ است وهر چه بدی هست ازطرف بنده پیش می آید.(سوره مبارکه نساء/۷۹)

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

یک نظر

  1. In awe of that aneswr! Really cool!

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا