خانه / نبض زندگی در آیین بندگی / هم خدا پرستیم ؛ هم دنیا پرست…

هم خدا پرستیم ؛ هم دنیا پرست…

 

 

۴۶-ترجمه:همان کسانی که می دانند با پروردگار خود دیدار خواهند کرد و به سوی او باز خواهندگشت.

بعضی آیه ها معنی اش با خودش است و بعضی معنی آن به آیه یا آیات قبل یا بعد بر می گردد .این آیه به آیات قبل بر می گردد که می فرمایند:خدا پرستان چه کسانی اند. اگر فکر کنیم که از پیش خداوند آمده ایم و پیش او بر می گردیم عبادت و اعمال برایمان سخت نمی شود در غیر این صورت هر کاری اعم از عبادی و غیره برایمان مشکل خواهد شد.

در عمل ثابت می شود که ما هم خدا پرستیم و هم دنیا پرست در حالی که تنها باید اعمالمان با نیت الهی باشد ما که واجبات را انجام می دهیم،سعی کنیم مستحبات راهم انجام داده و از مکروهات صرف نظر کنیم.

حضرت امام حسین _علیه السلام_  :

این مردم برده های دنیا هستندودین بازیچه زبانشان می باشد،حمایت وپشتیبانی ازدین تا آنجا ست که زندگیشان در رفاه باشد ,اما آنگاه که در بوته امتحان قرار گیرند دینداران کم خواهند بود.[۱]

کسانی به باطن قرآن کریم می رسندکه چشم و گوش و کلاً همه ی اعضای ظاهرشان ؛باطنی شده باشد. یعنی حتی حرف ها و شنیدن ها و گفتنی ها… الهی باشد. درک کنیم که عالم کبیر در عالم صغیر پیچیده شده یعنی چه.[۱] فرهنگ سخنان امام حسین –علیه السلام-ص۲۱/مرحوم محمد دشتی

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا