چرا مسلمانیم ؟

 

 چرا مسلمانیم ؟

تحقیق چرا مسلمانیم ، همان اصول دین است(توحید ،نبوت،امامت،عدل ومعاد) .

اصول دین تقلیدی نیست تحقیق و شناخت لازم است و شناخت انسان بر اساس درک ۴ توحید (افعال،صفات،عبادت،ذات )و در حد توان و سعی هر شخص بدست می آید .

ولی فروع دین تقلیدی است .

دین فقط اعمالی مثل نماز و روزه نیست و توجه به کل فروع دین لازم است و علاوه بر اینها باید نفس خود و رذائل آن را هم بشناسیم و سعی در برطرف کردن آن ها کنیم یعنی تزکیه نفس داشته باشیم که در کتاب معراج السعاده راه مبارزه با این رذایل نوشته شده است.خلاصه اینکه در کارها افراط و تفریط نداشته باشیم و باید طبق دستور اسلام اعتدال را رعایت کنیم .

     مسلمان یعنی چه؟

مسلمان یعنی کسی که  تسلیم حکم الهی است. باید مسلمان واقعی باشیم ، بعد از تحقیق اصول دین بایددر مورد احکام اسلام چون و چرا نکنیم ، وبه آنهاعمل کنیم.

 اگر متوجه شویم که مسلمان واقعی کیست با عشق به نماز می خوانیم و عبد واقعی می شویم ان شاءالله  .

 ایمان زبانی یعنی همان مسلمان شناسنامه ای . ایمان قلبی، ایمان واقعی است یعنی وقتی که یک حکم اسلامی را فهمیدیم ،به آن عمل کنیم .

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا