چرا مسلمانیم ؟

 

 چرا مسلمانیم ؟

تحقیق چرا مسلمانیم ، همان اصول دین است(توحید ،نبوت،امامت،عدل ومعاد) .

اصول دین تقلیدی نیست تحقیق و شناخت لازم است و شناخت انسان بر اساس درک ۴ توحید (افعال،صفات،عبادت،ذات )و در حد توان و سعی هر شخص بدست می آید .

ولی فروع دین تقلیدی است .

دین فقط اعمالی مثل نماز و روزه نیست و توجه به کل فروع دین لازم است و علاوه بر اینها باید نفس خود و رذائل آن را هم بشناسیم و سعی در برطرف کردن آن ها کنیم یعنی تزکیه نفس داشته باشیم که در کتاب معراج السعاده راه مبارزه با این رذایل نوشته شده است.خلاصه اینکه در کارها افراط و تفریط نداشته باشیم و باید طبق دستور اسلام اعتدال را رعایت کنیم .

     مسلمان یعنی چه؟

مسلمان یعنی کسی که  تسلیم حکم الهی است. باید مسلمان واقعی باشیم ، بعد از تحقیق اصول دین بایددر مورد احکام اسلام چون و چرا نکنیم ، وبه آنهاعمل کنیم.

 اگر متوجه شویم که مسلمان واقعی کیست با عشق به نماز می خوانیم و عبد واقعی می شویم ان شاءالله  .

 ایمان زبانی یعنی همان مسلمان شناسنامه ای . ایمان قلبی، ایمان واقعی است یعنی وقتی که یک حکم اسلامی را فهمیدیم ،به آن عمل کنیم .

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

رفتن به بالا