خانه / نبض زندگی در آیین بندگی / چه موقع توبه پذیرفته می شود؟

چه موقع توبه پذیرفته می شود؟

 ۹۰-کسانی که پس از ایمان خود کافر شدند وسپس بر کفر خود افزودند،هرگز توبه آنان پذیرفته نخواهد شد وآنان خود گمراهانند.(سوره مبارکه آل عمران)

ما قضاداریم وقدر.می گویند قضا روح است وقدر نفس مثلا می گوییم ممکن است پدر ومادری خدای ناکرده کافر باشند دردعام می گوییم خدا یا کمک کنید که اگرجزءافراد شقی بوده ام بشوم جزءافراد سعید. اگر افراد خانواده مان گمراه بودند براساس آیات قرآن واحایث وراهنمایی افراد ذیصلاح ؛خودمان راه راست راپیدا کرده وبدون اینکه بی احترامی کنیم راه خود را ازآنان جدا کنیم.اگر کسی با علم دانسته کافر شد مورد لعن فرشتگان و…قرار خواهد گرفت هرکاری برای نجات خود بخواهیم انجام دهیم در همین دنیا انجام دهیم واگرنه در آخرت دیگر دستمان کوتاه است از کسب خیر . سعی کنیم قبل ازآنکه تا زیانه عذاب برما نازل شود خود را اصلاح کنیم وراه راست را پیدا کنیم چون که با برهانهای روشن قرآن برای راهنمایی بشر آمده است.این کافی نیست که تنهاخودمان گناه نکنیم باید مواظب افراد نزدیک خود هم باشیم که گناه نکنند تنها گلیم خود را از آب نکشیم و درحد توان مواظب بقیه هم باشیم.

ماه رجب مرتب استغفار توصیه  می شود واستقامت برای بعد ازاستغفار که به کمک خداوند توبه نشکنیم وهمیشه مراقب اعمال خود و گناهان باشیم سعی کنیم که هیچ لحظه ای را  بدون ذکر ویاد خدا نگذرانیم  خیال نکنیم که مکه رفته ایم وخداوندگناهانمان رابخشیده اند؛ نگه داشتن حج مهم است.

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا