خانه / نبض زندگی در آیین بندگی / چکارکنیم ازتعلقات دل بکنیم

چکارکنیم ازتعلقات دل بکنیم

عبادت آزاد؛ نه به شوق بهشت نه ازخوف جهنم . عبادت و اطاعت فقط به عشق خداوند باشد. اطاعت وعبادت؛نه عبادت بی اطاعت درست است نه اطاعت بی عبادت .از شرّ یک لحظه بد کار کرد ن نگذریم ،حتی فکر گناه هم نکنیم ،خداوند فکر ما را می خوانند،ازدل ما آگاهند. نگوییم چرا حرکت نداریم اگر ما عمیق فکر کنیم ،شهادتین به قلب رسوخ کند ومراحل اطاعت وعبادت را درست طی کنیم عبادت کردن با عشق را یاد می گیریم.به این مسئله زیاد فکرکنیم که دنیا ،خانه، بچه ،شوهر وهمه این تعلقات را می گذاریم ومی رویم. اینجور فکرها باعث می شود وبه ما کمک می کند که دل بِکَنیم.وقتی می گویند یاد مرگ کنید ویک لحظه فکر درست بهتر است از هفتاد سال عبادت همین است چون این فکرهای صحیح باعث آرامش می می شوند .

ما اشرف مخلوقات هستیم. کل موجودات خداوند را تسبیح می کنندولی ما اینها را نمی بینیم و نمی شنویم،کر و کور هستیم .چرا؟به خودمان ظلم نکنیم.حواسمان باشد با کی صحبت می کنیم ،با چه کسی معاشرت می کنیم،درحد توان امر به معروف و نهی از منکر  بکنیم . . اگر از اطرافیان منکری دیدیمباید امر به معروف ونهی از منکر کنیم . خداوند ازما می خواند که ازهیج چیز نترسیم. مگر کسی که خلاف یا اشتباه می کند چقدر توان دارد ؟چه می تواند بکند ؟در این جنگ هشت ساله، ایران با چند ابر قدرت روبرو بود؟آنها چه کردند ؟ امام فرمود:” امر یکا هیچ غلطی نمی تواند بکند”. [هیچ ابر قدرتی نمی تواند کاری بکند]به لطف خداوند یکی از این ابر قدرتها از هم پاشیده شد بقیه ی آنها هم ان شاءالله از هم پاشیده می شوند،پیروزی باماست.

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا