خانه / نبض زندگی در آیین بندگی / کشته شدن در راه خدا پیروزی است

کشته شدن در راه خدا پیروزی است

۷۴-ترجمه:پس باید کسانی که زندگی دنیا را به آخرت سودا می کنند در راه خدا بجنگند ؛و هر کس در راه خدا بجنگد وکشته یا پیروز شود،به زودی پاداشی بزرگ به او خواهیم داد.

*دنیا مزرعۀآخرت است.ما لحظه لحظه داریم چیزی [توشه ]جمع می کنیم.دقت کنید، خودمان  هم نمی دانیم که اعمالمان نوشته و ثبت می شوند.اینجا می فرمایند:”اگر در راه خدا جهاد کنید” . منظور به “جهاد اکبر “است .جهاد مادی ودنیایی شاید پیش بیایدشایدهم نه وممکنه شامل زنها هم نشود.

می فرمایند:”کشته یا پیروز شوید”یعنی درهر صورت ما برنده هستیم ؛پاداش بزرگ دارد .باز هم دقت کنید ،اسم  بزرگ می آید ؛”پاداش بزرگ”در مقابل کار بزرگ .پاداش بزرگ آسان نیست.چون که جهاد آسان نیست .دیده اید به نسبت؛ جایزه تعیین می کنند ؟[به نسبتی ]که چه کسی اول شده وچه کسی دوم.[حتی]۲۵ صدم نمره بر رتبه اول یادوم شدن اثر می گذارد .سعی کنیم رتبه اول شویم، پاداش بزرگ است.

وقتی وظیفه است وقتی واجب است؛[خداوند]می پرسند :چرا در راه خدا برای زنان ،کودکان ومستضفعان نمی جنگید؟ وظیفه هست ؛[برای انجام وظیفه] سؤال می کنند ،”چرا” وسط می آورند.

 ببینید،دقت هم کنید ،ممکنه  یک زمانی ماباز هم اسلحه بر  داریم[برای جنگ درجبهه]اماهر کار خیری در راه خدا یک اسلحه است که برای جهاداکبر به دست گرفته ایم .مثلا،الان برای فلسطین اعلام  کنند که کمک نیاز هست و  زمانی بگویندبه شماره حسابی پول ورایز کنید . همان روز ،یاشب اصلا پول نداریم !! آیا واقعا نداریم؟آیا یک ۵۰تومان یا ۱۰ تومان هم نداریم؟بگوید من این مبلغ را دارم .فکر نمی کنم آن کسی هم که مستضعف است هیچ نداشته باشد.متأسفانه ماهمه  مان به حساب این که “زشت است وندارم ،اگر ۱۰۰۰تومان بدهم کم است” و…آن ۱۰۰۰تومان را هم به حساب نمی ریزیم .چرا فکر می کنیم کم است؟چقدر این نفس سر کش است!قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود.شیطان به ما القاء می کندکه:”آبرویمان می رود”.با چند تا هزار تومانی آبرویمان می رود؟!

اگر بی تفاوت باشیم وامروز وفردا کنیم یا اینکه بگوییم  این پول را جمع می کنیم که بعد به حساب کمک به فلسطین واریز کنیم و…،[ممکن است]اگر همان زمان واریز می کردیم،آنجا به درد آن رزمنده می خورد چه بسا اگر دیر به دستشان برسد،آن کاری که قراراست به موقع انجام دهند،نتوانند.اینجا ما هم در کار خیر یا شرش سهیم هستیم.ببینید جهاد اکبر چه جوری[دقیق] است.(سوره مبارکه نساء)

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا