خانه / فرشته ای به نام کودک / بنای انحراف بچه، در خانه است

بنای انحراف بچه، در خانه است

index

 

 

 

 

 

 

بنای انحراف بچه، در خانه است

…آنچه آدمی را از مسیر فطرت خارج میکند.
معلوم نیست که بشر با همه خصوصیاتش از اول تکونیش، دروغگو و حقه باز باشد. بچه‌ها داخل خانه‌های شما منحرف می‌شوند. وقتی بچه می‌بیندکه سراغ پدر را می‌گیرند و می‌گویند: ‌نیست، در حالی که او می‌داند پدر در خانه است، ‌دروغ‌گفتن را یاد می‌گیرد. بیشتر شما نمی‌توانید شاهد سر بریدن یک مرغ باشید، ‌اما اگر آدم، ‌بی‌ملاحظه‌گی کرد صدام می‌شود آدم کشی هم برای او آسان است در حالی که سفاکی و آدم کشی از فطرت او نیست. تأمین

اقتصاد از راه سرقت، از فطرت نیست. تأمین اقتصاد باید از طریق زحمت، تجارت، زراعت و صناعت باشد. اگر شما دلتان می‌خواهد اقتصاد حرامی پیدا کنید، این مربوط به فطرت شما نیست، این مربوط به آلودگی شما در این عالم است. چون انسان وقتی آلوده شد ‌برای بدست‌آوردن پول مورد حاجت متوسل به حرام می‌شود.
خدا همه را موفق کند که برای خود نافع باشید. برنامه اسلام، برای شما نافع است خدمتگزار خود باشید خود را اصلاح کنید خود را تزکیه کنید خود را تهذیب کنید با خدا ارتباط پیدا کنید ارتباط با خدا به معنی کناره‌گیری از مردم نیست بلکه باید کار مردم را برای خدا انجام دهید معاشرت و کسب برای خدا باشد. اگر با خدا ارتباط پیدا کنید؛ دیگر رها نمی‌کنید. همه بدیها به خاطر این است که رابطه برقرار نمی‌شود. اگر انسان، دستگاه توحید را فهمید، اگر فهمید همه چیز در دستگاه خدا هست، ‌نمی‌تواند از دستگاه خدا صرف نظر کند. و معنی این، اعتزال و کناره‌گیری از اجتماع نیست، بلکه انسان باید در اجتماع باشد،‌ درآتش جامعه بسوزد. اگر توانست بسوزد و قدرت پیدا کرد که آتش جامعه را تحمل کند، [مقاماتی به او می دهند]…مقام را مجانی به کسی نمی دهند. آدمی که بخواهد از گرفتاری‌ها در برود، همان جا باید بماند. اگر از گرفتاری‌ها در نرفت و مثل انبیا و اولیا و صلحا، خودش را وقف اجتماع کرد، از مواهب الهی استفاده می‌کند. خاکستر بر سر پیغمبر خدا ریختند و او دست از کارش بر نداشت. مواهب الهی، ‌علم و قدرت و همه چیز، ‌در دستگاه خدا هست.
(نردبان آسمان،‌ مجموعه ای از درس‌های اخلاق آیت الله بهاءالدینی (علیه الرحمه)، ص۱۳۴).

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا