خانه / نمی از باران / عبادت / راهکاری برای خداحافظی با اضطراب

راهکاری برای خداحافظی با اضطراب

 

images

 

 

 

 

 

 

 

راهکاری برای خداحافظی با اضطراب

خداوند توفیق دهد، ‌این معنا را در مسیر حق و مسیر اسلام و مسیر الهی می‌توانید وجدان کنید که اقتصاد شما «من الله» است،‌ شفای شما «من الله» است، ‌قدرت و علم، ‌«من الله» است. هنگامی که چنین مرحله ایمان در آدمی پیدا شود؛ یعنی این مسأله را وجدان کند، اگر تمام مردم کره زمین بگویند: این مطلب که وجدان کرده‌ای دروغ است، ‌پاسخ می‌دهید: ‌همه شما دروغ می‌گویید.
خدا کمک کند با معارف اسلام آشنا شوید و اسلام‌شناس گردید. راه اسلام، منحصر به راه انبیاست هرکس بخواهد با اسلام و مبدأ و معاد آشنایی پیدا کند، ‌فقط باید از راه انبیاء‌ حرکت کند. باید از محرمات اجتناب کند و فرایض الهی را انجام دهد،‌ تا خدا موفقش کند و نعمت ایمان را نصیب او گرداند که بزرگترین نعمت الهی است.
ایمان، ‌آدمی را از اضطراب و حالت شک و شبهه و تَحَیّر نجات می‌دهد. باید از مسیر الهی حرکت کرد. انسان اگر توفیق پیدا کرد و این نعمت بزرگ الهی نصیبش شد، در حوادث جهانی مضطرب نمی‌شود، در پیشامدهای جهانی به این سو و آن سو نمی‌زند. اینها از آثار ایمان است، کسی که ایمان دارد،‌ گویا همه چیز دارد، اقتصاد هم دارد، علم هم دارد. خدا به همه شما توفیق بدهد که این سرمایه بزرگ را کسب کنید.
تمام هَمّ انبیا این است که شما را بالا ببرند، نه با یک معنی تخیلی، ‌بلکه با یک واقعیت آشنا کنند، ‌که آن واقعیت در تمام نشئات منشأ آثار است، در برزخ، ‌منشأ آثار است، در قیامت، ‌منشأ آثار است. یک سکون نفس و آرامشی در شما پیدا شود که در تمام حوداث با شماست. همه زحمات انبیا برای این است که همت بشر را بیدار کنند، ‌آمده‌اند به بشر بگویند این قدر ضعیف الهِمَّه نباشید، ‌برای زندگی حیوانی به این عالم نیامده‌اید، این‌قدر قانع نباشید که بگویید: ما به کباب و… رسیده‌ایم، دیگر کاری نداریم‌، نه این کباب و جوجه، ‌هدف حیوانات است. تو باید مؤمن شوی، تو باید هدایت شوی،‌ اگر ایمان پیدا کردی، ‌می‌فهمی که کباب و جوجه چیزی نیست. کباب و جوجه برای حیوانات با ارزش است. ایمان بزرگترین نعمت الهی است. خدا همه را توفیق دهد، خدا همه را تأیید کند که در راه اسلام و معارف خدا و راه خدا حرکت کنید. اگر حرکت شما کُند هم باشد باز به جایی می‌رسید. خدا شما را از راه شیطان نجات بدهد، که راه شیطان به جایی نمی‌رسد.

(مأخذ:‌ مجموعه ای از درسهای آیت الله بهاءالدینی،‌نردبان آسمان،‌ص۷۶)

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا