خانه / نبض زندگی در آیین بندگی / راه به وضوح روشن است

راه به وضوح روشن است

۱۸-ترجمه:خدا که همواره به عدل قیام دارد گواهی می دهد که جز او هیچ معبودی نیست وفرشتگان (او) و دانشوران نیز گواهی می د هند که جز او که توانا و حکیم است هیچ معبودی نیست .

راه به وضوح روشن است

خدای حکیم در آیات قرآن کریم کاملا با ما صحبت می کنند بطور وضوح راه راست را به ما نشان می دهند. مثلاچرا از مردن می ترسیم؟مردن ترس ندارد در واقع از اعمال خود می ترسیم چون ازقرآن ودستورات قرآن کریم دور هستیم اما اگر گذشته ها را طبق دستورات قرآن کریم واحادیث وشرع جبران کنیم دیگر از  مرگ ترسی نداریم .

شروط فهم مسائل توحیدی

*ما تا درک صحیح نداشته باشیم نمی توانیم از مسائل توحیدی- حتی ذره ای- سر در بیاوریم و تا حجابها اطراف ما را گرفته اند درک صحیحی نخواهیم داشت.تا باور نکنیم که تمام موجودات عالم تسبیح گوی خدای تعالی هستند و تا تابع مطلق اوامر الهی نباشیم و تا حس نکنیم که در مقابل خدا ی تعالی فقیریم و هیچ چیز نداریم فرمانبردار درست و صادقی نخواهیم بود و معنی غیب و شهادت وتوحید را درک نخواهیم کرد.

درباره admin

و ما رأیت منه الا جمیلا... (حضرت زینب علیها السلام)همه جا همچون کوهی استوار خود را آماده کرده تا فرمان مطاع امام زمان خود را انجام دهد و بی دریغ در راه اطاعت او فرمان برداری کند و خدا می داند آن لحظه آخری که برادر را برای رفتن به میدان شهادت بدرقه می کند با چه نیروی عجیبی خو را نگه می دارد و چگونه استقامت و بردباری از خود نشان می دهدکه امام حسین علیه السلام اسراری را به او می گوید ...(نگاهی کوتاه به زندگانی زینب کبری-سید هاشم رسولی محلاتی)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا